اراکی:

تلاش‌های حقوق بشری زمینه خوبی برای تقویت مذاهب است

حقوق بشر,مجمع تقريب,دبيركل مجمع تقريب مذاهب

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی مساله حقوق بشر را زمینه خوبی برای تقویت مذاهب عنوان کرد.

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی مساله حقوق بشر را زمینه خوبی برای تقویت مذاهب عنوان کرد.

به گزارش خبرنگار دین و اندیشه خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، آیت‌الله اراکی در مراسم بزرگداشت روز حقوق بشر اسلامی و کرامت انسانی که صبح امروز در مرکز مطالعات وزارت خارجه برگزار شد، اظهار کرد: ما امیدواریم این فرصت به وجود بیاید که با ستاد حقوق بشر قوه قضائیه و مسئولین این قوه در راستای موضوع حقوق بشر تعامل کنیم و آماده ارائه هر خدمتی در این راستا هستیم چراکه معتقدیم تلاش‌های حقوق بشری می‌تواند از موثرترین فعالیت‌های تقریبی باشد.

وی یادآور شد: تنها منشاء و منبع الزام خدای متعال است و اگر حق در خدا ریشه نداشته باشد نمی‌تواند الزام‌آور باشد. تنها حقی که منشاء حقیقی دارد طاعت الهی است که منشاء همه حقوق دیگر است. اگر این را از فهرست حقوق حذف کنیم مبنایی برای حقوق بشر نیز باقی نمی‌ماند.

اراکی ادامه داد: اینکه دستگاه‌ها از اجرای حقوق بشر ناتوان هستند به خاطر این است که این رابطه وجود ندارد و ما امیدواریم ستاد حقوق بشر قوه قضائیه در این راستا توفیق لازم را داشته باشد.

دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با اشاره به تلاش‌های قوه قضائیه در چند سال اخیر اظهار کرد:‌ رسانه‌ها بررسی کنند و تلاش‌های ارزشمند قوه قضائیه را در چند سال اخیر بالاخص در زمینه مبارزه با پدیده‌های بی عدالتی محدودی که در سطح کشور دیده می‌شود را مورد ارزیابی قرار دهند. واقعا آنچه در قوه قضائیه مشاهده می‌شود یک جریان بی نظیر در جهان امروز است و در هیچ جای دنیا نداریم که دستگاه قضایی کشوری چنین قاطعانه در راستای اجرای عدالت حرکت کند.

اراکی در پایان اظهار کرد: این از مظلومیت‌های جمهوری اسلامی است که این درخشندگی برجسته اجرای عدالت در کشور ما پنهان داشته می‌شود. ما خودمان باید با تجلیل از بزرگوارانی که در قوه قضائیه زحمت می‌کشند و انواع خطر را به جان می‌خرند زمینه اجرای عدالت را فراهم کنیم.

انتهای پیام

کد N911480