۰
تسخیری:

لایحه حقوق بشر اسلامی از منشور جهانی حقوق بشر غنی‌تر است

  • ۴۶بازدید
  • ۰ رای
  • ۰ دیدگاه
حقوق بشر,آيت‌الله تسخيري

مشاور مقام معظم رهبری در امور جهان اسلام گفت: لایحه حقوق بشر اسلامی از منشور جهانی حقوق بشر غنی‌تر است و بر اساس بررسی‌های صورت گرفته قانون اساسی حتی از لایحه حقوق بشر اسلامی نیز قوی‌تر است.

به گزارش خبرنگار دین و اندیشه خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، آیت‌الله تسخیری در مراسم بزرگداشت روز حقوق بشر و کرامت اسلامی که صبح امروز در مرکز مطالعات وزارت خارجه برگزار شد، اظهار کرد: اسلام دین واقع‌نگر است و واقع‌نگری در جای جای قرآن دیده می‌شود. یکی از مظاهر مهم واقع‌نگری اسلام نیز ایمان به مساله فساد انسانی است.

وی افزود: اگر ایمان به فساد انسانی نبود خیلی واژه‌ها بی‌معنا می‌ماند مثل عدالت، انسانیت، فقر و حتی تمدن و اخلاق و شناخت. اسلام بر اساس ایمان به فطرت حقوق بشر را نیز به طور دقیق تنظیم کرده است.

این عضو مجلس خبرگان یادآور شد: لایحه حقوق بشر اسلامی مثل بقیه لوایح به سازمان کنفرانس اسلامی تحویل شد و با حضور نمایندگان کشورهای اسلامی به نتیجه رسید و در اولین اجلاس وزرای خارجه کشورهای اسلامی تصویب شد. البته نقص‌هایی دارد و برخی کشورهای به اصطلاح اسلامی نیز مخالفت‌هایی با آن داشتند.

تسخیری همچنین گفت: بر اساس بررسی‌ها و مطالعه‌هایی که داشتم دریافتم که لایحه حقوق بشر اسلامی بسیار غنی‌تر از منشور جهانی حقوق بشر است و قانون اساسی کشورمان حتی از لایحه حقوق بشر اسلامی هم غنی‌تر است.

انتهای پیام

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.