تسخیری:

لایحه حقوق بشر اسلامی از منشور جهانی حقوق بشر غنی‌تر است

حقوق بشر,آيت‌الله تسخيري

مشاور مقام معظم رهبری در امور جهان اسلام گفت: لایحه حقوق بشر اسلامی از منشور جهانی حقوق بشر غنی‌تر است و بر اساس بررسی‌های صورت گرفته قانون اساسی حتی از لایحه حقوق بشر اسلامی نیز قوی‌تر است.

به گزارش خبرنگار دین و اندیشه خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، آیت‌الله تسخیری در مراسم بزرگداشت روز حقوق بشر و کرامت اسلامی که صبح امروز در مرکز مطالعات وزارت خارجه برگزار شد، اظهار کرد: اسلام دین واقع‌نگر است و واقع‌نگری در جای جای قرآن دیده می‌شود. یکی از مظاهر مهم واقع‌نگری اسلام نیز ایمان به مساله فساد انسانی است.

وی افزود: اگر ایمان به فساد انسانی نبود خیلی واژه‌ها بی‌معنا می‌ماند مثل عدالت، انسانیت، فقر و حتی تمدن و اخلاق و شناخت. اسلام بر اساس ایمان به فطرت حقوق بشر را نیز به طور دقیق تنظیم کرده است.

این عضو مجلس خبرگان یادآور شد: لایحه حقوق بشر اسلامی مثل بقیه لوایح به سازمان کنفرانس اسلامی تحویل شد و با حضور نمایندگان کشورهای اسلامی به نتیجه رسید و در اولین اجلاس وزرای خارجه کشورهای اسلامی تصویب شد. البته نقص‌هایی دارد و برخی کشورهای به اصطلاح اسلامی نیز مخالفت‌هایی با آن داشتند.

تسخیری همچنین گفت: بر اساس بررسی‌ها و مطالعه‌هایی که داشتم دریافتم که لایحه حقوق بشر اسلامی بسیار غنی‌تر از منشور جهانی حقوق بشر است و قانون اساسی کشورمان حتی از لایحه حقوق بشر اسلامی هم غنی‌تر است.

انتهای پیام

کد N911435