تظاهرات حامیان معمر قذافی در شرق لیبی

لیبی

همزمان با انتشار فیلمی از شکنجه الساعدی قذافی، پسر معمر قذافی در یکی از زندان‌های شهر طرابلس و نیز صدور حکم اعدام برای سیف الاسلام قذافی، جمعی از حامیان معمر قذافی در اقدامی کم‌سابقه دست به تظاهراتی در حمایت از وی در شرق لیبی زدند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه خبری اسکای نیوز عربی، حامیان معمر قذافی دیکتاتور سابق لیبی ضمن حمل تصاویر وی و سر دادن شعارهایی خواهان آزادی سیف‌الاسلام قذافی، پسر معمر قذافی شدند.

سیف‌الاسلام قذافی و تعدادی از مسوولان نظام سابق لیبی اخیرا با حکم دادگاه استیناف طرابلس به اعدام با گلوله محکوم شدند.

تظاهرکنندگان که در شهر بنغازی، دومین شهر بزرگ لیبی تجمع کرده بودند با مخالفان معمر قذافی درگیر شده و به سمت آنها سنگ پرتاب کردند.

به گفته ساکنان این نخستین تظاهرات حامیان قذافی در دومین شهر بزرگ لیبی و مهد انتفاضه از سال 2011 است.

در همین حال به تازگی فیلمی از شکنجه الساعدی القذافی، پسر سوم معمر قذافی در یکی از زندان‌های شهر طرابلس به دست شبه‌نظامیان فجر لیبی منتشر شده است. در این ویدئو نشان داده می شود از الساعدی تحت شکنجه و فشار اعتراف می‌گیرند.

دولت معمر قذافی در سال 2011 سرنگون شد و در حال حاضر دو دولت در لیبی وجود دارد؛ یکی دولت لیبرال طبرق که از سوی «ارتش ملی لیبی» حمایت می‌شود و از سوی جامعه جهانی به رسمیت شناخته شده است. دیگری دولت طرابلس که از سوی شبه‌نظامیان فجر لیبی حمایت می‌شود. لیبی از سال 2011 صحنه درگیری‌ها میان شبه‌نظامیان بوده است و در این درگیری‌ها ده‌ها تن کشته شده‌اند. داعش نیز اخیراً از وخامت اوضاع امنیتی و سیاسی در این کشور استفاده کرده و برخی مناطق در شهر سرت و درنه را اشغال کرده است.

انتهای پیام

کد N911299