درخواست القاعده یمن برای حملات جدید علیه آمریکا

القاعده یمن که خطرناکترین شاخه این گروه تروریستی محسوب می‌شود، با صدور دو بیانیه جدید از حملات تک‌رو علیه غرب تقدیر کرده و خواستار حملات بیشتر شده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه خبری سی‌ان‌ان، در نامه‌ای منسوب به ابراهیم حسن تالی العسیری، بمب‌ساز سرشناس القاعده در شبه‌جزیره عرب آمده است: ما به شما تاکید می‌کنیم تا به آمریکا در خاک خودش و به سایر مناطق حمله کنید اما آمریکا اولویت دارد.

این نامه از سوی«گروه اطلاعاتی سایت» ترجمه شده است و نمی‌توان تایید کرد که خود ابراهیم العسیری این نامه را نوشته باشد.

برای العسیری جایزه پنج میلیون دلاری تعیین شده است و تحلیلگران بر این باورند که اگر این نامه نوشته العسیری باشد، وی خود را به خطر انداخته است.

به گفته آنها، اگر این نامه واقعی باشد، نشان می‌دهد که او هنوز زنده است و نقش کلیدی در القاعده یمن دارد.

به گفته مقام‌های اطلاعاتی آمریکا، ابراهیم العسیری نقش تعیین‌کننده‌ای در تلاش برای بمب‌گذاری سال 2009 در روز کریسمس داشت.

وی همچنین در پشت برنامه جاسازی بمب در کارتریج پرینترهایی بود که راهی آمریکا می‌شدند اما پیش از آنکه به مقصد برسند، رهگیری شدند.

العسیری همچنین بمبی را در بدن برادرش عبدالله العسیری جاسازی کرده بود تا در سال 2009 رئیس ستاد مبارزه با تروریسم عربستان را ترور کند. برادر ابراهیم العسیری کشته شد اما وزیر سعودی مذکور جان سالم به در برد.

همچنین در یک نوار ویدیویی خالد بن عمر باطرفی، از رهبران این گروه آمریکا، فرانسه و کشورهای دیگر را کافر خوانده و تهدید کرده است.

انتهای پیام

کد N911287