سفر بی‌سابقه همسر رئیس‌جمهور درگذشته کره‌جنوبی به کره‌شمالی

بیوه رئیس‌جمهوری درگذشته کره‌جنوبی امروز (چهارشنبه) و در یک سفر بی‌سابقه به کره‌شمالی رفت؛ سفری که می‌تواند به کاهش تنش‌ها و همکاری میان دو طرف کمک کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری فرانسه، لی هی- هو، همسر کیم دائه جونگ، رئیس‌جمهوری فقید کره‌جنوبی از امروز تا هشتم اوت 2015 در کره‌شمالی به سر می‌برد اما این تردید وجود دارد که آیا وی بتواند با کیم جونگ اون، رهبر این کشور که خودش این سفر را تایید کرده، دیدار کند یا خیر.

همسر رئیس‌جمهوری فقید کره‌جنوبی گفت: امیدوارم که این سفر پنجره‌ای را برای مذاکرات بیشتر، تبادل و همکاری بلندمدت میان دو کره بگشاید. من به پیونگ‌یانگ می‌روم تا به کره‌ای‌ها امید دهم که این رنج‌ها سرانجام التیام می‌یابد و زخم‌های 70 ساله ناشی از تفرقه بهبود پیدا می‌کند.

لی هی- هو سه بار به کره‌شمالی سفر کرده، آخرین سفر وی برای ادای احترام به پدر کیم جونگ اون در جریان مراسم تدفین وی در دسامبر 2011 است. وی در آن سفر با کیم جونگ اون دیدار کوتاهی داشت.

دولت سئول تاکید کرده که سفر بیوه رئیس‌جمهوری سابق کره‌جنوبی کاملا شخصی است و وی به دنبال ارسال یا انتقال پیام رسمی از دولت سئول نیست. البته سفر این زن با استقبال و تشویق مقام‌های کره‌جنوبی همراه نبوده است.

سفر این زن به کره‌شمالی پیش از هفتادمین سالگرد آزادی شبه‌جزیره کره از استعمار ژاپن به تاریخ 15 اوت 1945 صورت گرفته است.

انتهای پیام

کد N911253