تحولات خاورمیانه و ایران محور دیدار وزیر دفاع عربستان با پادشاه اردن

سیاسی

جانشین ولیعهد عربستان در سفر به اردن با پادشاه این کشور دیدار و در خصوص آخرین تحولات خاورمیانه به ویژه اوضاع سوریه، یمن و عراق بحث و گفت‌وگو کرد.

جانشین ولیعهد عربستان در سفر به اردن با پادشاه این کشور دیدار و در خصوص آخرین تحولات خاورمیانه به ویژه اوضاع سوریه، یمن و عراق بحث و گفت‌وگو کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه اینترنتی شبکه خبری الجزیره، در بیانیه مشترکی که در پایان سفر محمد بن سلمان، جانشین ولیعهد عربستان و وزیر دفاع این کشور به اردن و دیدار با عبدالله دوم، پادشاه این کشور صادر شد آمده است: دو طرف بر اهمیت تقویت همکاری استراتژیک در زمینه‌های سیاسی، اقتصادی، نظامی و امنیتی و همکاری برای مبارزه با تروریسم جهت حمایت از اصول دین اسلام و دفاع از امنیت منطقه بحث و گفت‌وگو کردند.

در این دیدار دو طرف اوضاع سوریه و راه‌های حل بحران در این کشور، اوضاع یمن و عملیات ائتلاف عربی به رهبری عربستان را نیز مورد بررسی قرار دادند و بر اهمیت وحدت ملی و امنیت عراق و نیز لزوم مشارکت تمامی گروه‌های این کشور در روند سیاسی برای دفاع از خاک عراق و حفظ استقلال آن تاکید کردند.

محمد بن سلمان و پادشاه اردن همچنین بر اهمیت پیشبرد روند صلح خاورمیانه براساس طرح صلح عربی و قطعنامه‌های سازمان ملل برای تحقق آرمان‌های مردم فلسطین تاکید کردند.

دو طرف در این بیانیه آنچه که مداخله ایران در امور داخلی کشورهای عربی خواندند را محکوم و مدعی شدند که این امر باعث برهم زدن صلح و امنیت کشورهای عربی می‌شود و اصول حسن همجواری، عدم مداخله در امور یکدیگر را زیر سوال می‌برد.

پادشاه اردن و وزیر دفاع عربستان در این دیدار تاکید کردند که ثبات و امنیت اردن و عربستان جدایی ناپذیر است.

انتهای پیام

کد N911231