سخنگوی پوتین:

روسیه قصد اعزام نیرو به سوریه برای جنگ با داعش را ندارد

سیاسی

سخنگوی کاخ کرملین اعلام کرد روسیه قصد ندارد برای مبارزه با تروریست های داعش در سوریه، به این کشور نیروی نظامی اعزم کند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از راشا تودی، «دیمیتری پسکوف» سخنگوی کاخ ریاست جمهوری روسیه طی کنفرانسی مطبوعاتی در مسکو در پاسخ به سوالی که در خصوص احتمال اعزام نظامیان این کشور به سوریه مطرح شد گفت: این موضوع به هیچ عنوان مطرح نیست.

وی اظهار داشت: بشار اسد رئیس جمهوری سوریه نیز هرگز از همتای روس خود نخواسته است که برای جنگ با داعش به کشورش نیرو اعزام شود. پسکوف این سخنان را در پی انتشار اظهارات ژنرال «ولادیمیر شامانوف» فرمانده نیروی هوابرد روسیه مبنی بر آمادگی این نیرو برای جنگ با تروریسم در سوریه بیان کرد.

سخنگوی پوتین در عین حال تاکید کرد نیروهای نظامی روسیه در هر شرایطی آمادگی اجرای دستورات پوتین به عنوان فرماندهی کل نیروهای مسلح کشور را دارند. این در حالی است که ائتلاف به اصطلاح بین المللی ضدداعش از آگوست ۲۰۱۴ به صورت موردی و گزینشی اقدام به حمله علیه مواضع تروریست ها در سوریه و عراق می کند.

سخنگوی کرملین در ادامه افزود: ما خواستار همکاری بین المللی برای مقابله با گروه داعش زیرا این یک تهدید بین المللی محسوب می شود. روز گذشته نیروهای امنیتی روسیه در حمله به مقر یکی از گروه های وابسته به داعش در قفقاز شمالی، ۶ نفر از اعضای آن را کشتند و مقادیری مواد منفجره و سلاح بدست آوردند.