کرملین: سوریه از ما درخواست اعزام نیروی نظامی نکرده است

سخنگوی دفتر ریاست‌جمهوری روسیه گفت: تاکنون دولت بشار اسد از طرف روسی نخواسته که به سوریه نیروی نظامی اعزام کنیم.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، دمیتری پسکوف، سخنگوی ولادیمیر پوتین،‌ رییس‌جمهوری روسیه با بیان این که مسکو برای مبارزه با داعش به سوریه نیرو اعزام نخواهد کرد،‌ گفت: تاکنون بشار اسد، رییس‌جمهوری سوریه هیچ گاه از ما نخواسته که به کشورش نیرو اعزام کنیم.

وی خاطرنشان کرد: روسیه نیز با توجه به این موضوع، هیچ برنامه‌ای برای اعزام نیروهای نظامی در راستای مقابله با داعش در سوریه و یا پیوستن به ائتلاف هوایی جهت حمله به مواضع این گروه تروریستی ندارد.

این سخنگوی کرملین در جمع خبرنگاران در مسکو گفت: در حال حاضر احتمال ورود روسیه به سوریه در راستای مقابله با داعش در دستور کار قرار ندارد.

پیش از این، میخائیل بوگدانف،‌ نماینده ویژه رئیس‌جمهوری روسیه در امور خاورمیانه تصریح کرد که موضع مسکو در قبال سوریه تغییر نکرده و نخواهد کرد.

همچنین سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه نیز تأکید کرد که مسکو همچنان به ارائه کمک‌های فنی و نظامی به دولت دمشق برای مقابله با تروریسم ادامه خواهد داد. وی تصریح کرد که داعش در حال حاضر اصلی‌ترین تهدید در سوریه و به طور کلی در خاورمیانه است.

مسکو معتقد است نقشه‌های آمریکا مبنی بر وارد آوردن ضربات به مواضع نیروهای مسلح دولتی در سوریه می‌تواند منجر به بی‌ثباتی بیش از پیش اوضاع در این کشور شود.

پسکوف نیز خود به تازگی در گفت‌وگو با خبرنگاران در پاسخ به سوالی درباره واکنش مسکو نسبت به نقشه‌های آمریکا در این زمینه گفته بود: این یکی از موضوعاتی است که مسکو و واشنگتن بر سر آن با یکدیگر اختلاف‌نظر دارند.

به گفته پسکوف، مسکو بارها تأکید کرده است که اعطای کمک مالی و فنی به اپوزیسیون سوریه یکی از عوامل بی‌ثباتی اوضاع در این کشور است.

وی با اشاره به این که این کمک موجب تضعیف رهبری سوریه می‌شود، تصریح کرد: همه این‌ها در واقعیت باعث می‌شود که رهبری ضعیف شده، توانمندی خود را در مقابله با داعش از دست دهد و تروریست‌ها مسلما از این اوضاع استفاده خواهند کرد.

انتهای پیام

کد N911106