نتانیاهو:

مخالفان توافق هسته ای به دنبال جنگ نیستند

سیاسی

نخست وزیر رژیم صهیونیستی گفت این که مخالفان توافق هسته ای به دنبال جنگ با ایران هستند، دروغ است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری فرانسه، «بنیامین نتانیاهو» طی اظهاراتی بار دیگر ادعاهای پیشین خود در مورد پیامدهای توافق هسته ای غرب با ایران را تکرار کرد. وی در کنفرانس ویدیویی با سران سازمان های یهودی مدعی شد ایران با اجرا و یا نقض توافق هسته ای به هدفش در ساخت بمب اتمی دست می یابد.

نتانیاهو گفت بحث های موجود بر سر سیاست های اوباما و یا فرد دیگری نیست بلکه موضوع اصلی توافق هسته ای با ایران است. وی سخنان مقامات آمریکایی را مبنی بر این که مخالفان توافق به دنبال گزینه نظامی هستند رد و تاکید کرد: این یک دروغ است.

به ادعای نخست وزیر رژیم صهیونیستی هر روز تعداد بیشتری از کسانی که از مفاد توافق هسته ای مطلع می شوند، به مخالفان افزوده می شود. وی با اشاه به روابط راهبردی بین تل آویو و واشنگتن گفت مناسبات دو طرف همانند گذشته دوستانه است.

نتانیاهو بار دیگر با تکرار ادعاهای واهی خود گفت توافق هسته ای با ایران به این کشور فرصت خواهد داد تا برنامه هسته ای نظامی اش را پیگیری کند. به گفته وی این توافق در صورت اجرا و یا نقض از سوی ایران، فرصت مناسب برای ساخت بمب اتمی را در اختیار این کشور قرار می دهد.