روحانی /1/

رییس‌جمهور: می‌توانیم با نون و قلم در برابر قدرت‌های جهان بایستیم

سیاسی

رییس‌جمهور کشورمان با اشاره به توافق موقت ژنو، اظهار کرد: توافق ژنو به این معنا بود که می‌توانیم زیر یک پرچم و زیر سایه رهبری و با سرمایه اجتماعی در برابر قدرت‌های جهان با نون و قلم بایستیم.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، حجت‌الاسلام و المسلمین حسن روحانی، رییس‌جمهور کشورمان در سی و دومین اجلاس سالانه مدیران و روسای آموزش و پرورش با تاکید بر اینکه فرزندان کشور با پذیرش اینکه اعتدال مسیر صحیحی است توانستند در عرصه منطق، مذاکره و دیپلماسی به اهداف مورد نظر دست یابند، اظهار کرد: ما پذیرفتیم که مسیر اعتدال مسیر صحیحی است و نباید آنچنان دچار افراط شویم و با بدبینی به دنیا بگوییم حرف زدن و استدلال اثری ندارد و آنچنان دچار تفریط شویم که بگوییم هر آنچه که آنها مطرح کردند را می‌پذیریم.

وی با تاکید بر اینکه در دولت یازدهم مسیر میانه‌روی و اعتدال را انتخاب کردیم، گفت: برخی به غلط یا درست فکر می‌کردند که چون با قدرت‌های بزرگ روبرو هستیم نباید با آنها پشت یک میز بنشینیم. آنها می‌گفتند که دنیای امروز دنیا ظالمانه است و قدرت‌های بزرگ نیز تابع یکدیگر نیستند پس یا باید تسلیم شویم یا باید با آنها مقابله کنیم. آنها معتقد بودند که راه سومی وجود ندارد.

روحانی تاکید کرد: آنچه که ما در دولت یازدهم از ابتدا دنبال کردیم این بود که راه سومی وجود دارد و ما نباید در برابر دنیا و قدرت‌های بزرگ تسلیم شویم اما می‌توانیم با منطق، استدلال، علم و دانش و هنر دیپلماسی و فن مذاکراتی طرف مقابل خود را وادار کنیم که در مقابل مقررات بین‌المللی و قوانین و چارچوب‌های موجود سخن حق ما را قبول کند.

ادامه دارد...

کد N911034