بوگدانف: موضع مسکو نسبت به دمشق تغییر نخواهد کرد

میخائیل بوگدانف تاکید کرد که موضع مسکو نسبت به سوریه تغییر نخواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)،‌ به نقل از خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)،‌ میخائیل بوگدانف،‌ نماینده ویژه رئیس‌جمهوری روسیه در امور خاورمیانه تصریح کرد که موضع مسکو در قبال سوریه تغییر نکرده و نخواهد کرد.

ظاهرا این اظهارات در واکنش به سخنان رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه مطرح شده است که مدعی شده بود ولادیمیر پوتین، همتای روس‌اش مواضع‌اش را در مقابل بحران سوریه تغییر داده و اکنون نسبت به آینده دمشق بدون بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه "مثبت‌تر" است.

پیش‌ از این، سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه نیز تأکید کرد که مسکو همچنان به ارائه کمک‌های فنی و نظامی به دولت دمشق برای مقابله با تروریسم ادامه خواهد داد. وی تصریح کرد که داعش در حال حاضر اصلی‌ترین تهدید در سوریه و به طور کلی در خاورمیانه است.

مسکو معتقد است نقشه‌های آمریکا مبنی بر وارد آوردن ضربات به مواضع نیروهای مسلح دولتی در سوریه می‌تواند منجر به بی‌ثباتی بیش از پیش اوضاع در این کشور شود.

دمیتری پسکوف، دبیر مطبوعاتی رییس‌جمهوری روسیه به تازگی در گفت‌وگو با خبرنگاران در پاسخ به سوالی درباره واکنش مسکو نسبت به نقشه‌های آمریکا در این زمینه گفت: این یکی از موضوعاتی است که مسکو و واشنگتن بر سر آن با یکدیگر اختلاف‌نظر دارند.

به گفته پسکوف، مسکو بارها تأکید کرده است که اعطای کمک مالی و فنی به اپوزیسیون سوریه یکی از عوامل بی‌ثباتی اوضاع در این کشور است.

وی با اشاره به این که این کمک موجب تضعیف رهبری سوریه می‌شود، تصریح کرد: همه این‌ها در واقعیت باعث می‌شود که رهبری ضعیف شده، توانمندی خود را در مقابله با داعش از دست دهد و تروریست‌ها مسلما از این اوضاع استفاده خواهند کرد.

انتهای پیام

کد N910976