لزوم تقویت ارتباط مجالس ایران و جمهوری آذربایجان

ايران,جمهوري آذربايجان

موضوع همکاری‌های مجالس ایران و جمهوری آذربایجان در باکو مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) ، فولادگر، نماینده مجلس شورای اسلامی و رئیس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی،که به همراه ذوالانوار ، قوامی و جلیلی سه تن از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در باکو به سر می برد، در دیدار با الدار ابراهیم اف نماینده و رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس ملی آذربایجان ،بر ضرورت گسترش همکاری‌های دو کشور تاکید کرد.

در این دیدار که با حضور محسن پاک آیین سفیر کشورمان در باکو انجام شد، تبادل هیات‌های پارلمانی و همکاری در اتحادیه بین‌المجالس اسلامی مورد توجه قرار گرفت و از اعضای گروه دوستی پارلمانی آذربایجان و ایران دعوت شد تا به تهران سفر کنند.

رئیس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی مجلس شورای اسلامی همچنین با تاکید بر وجود فرصت‌های مناسب در بخش‌های صنعتی و اقتصادی در دو کشور ، بر ادامه دیدار و رایزنی مستمر مقامات پارلمانی دو کشور تاکید کرد.

وی ادامه داد: با توجه به شرایط جدیدی که بعد از توافق وین ایجاد شده، دیدار و مشورت‌های مستمر مقام های عالیرتبه ایران و آذربایجان به توسعه روابط در زمینه‌های سیاسی، اقتصادی و امنیتی منجر خواهد شد .

الدار ابراهیم اف نیز در ابتدای این دیدار توافق ایران و کشورهای 1+5 را یک اقدام مهم در راستای ایجاد ثبات و امنیت در منطقه اعلام و افزود: باکو هیچگاه در تحریم‌های ضد ایرانی شرکت نداشته و از برنامه صلح‌آمیز هسته‌ای ایران حمایت کرده است.

وی با اشاره به سابقه دیرینه روابط تاریخی میان دو کشور گفت: اشتراکات تاریخی، فرهنگی و مذهبی میان دو ملت ، پشتوانه محکمی برای توسعه مراودات سیاسی، فرهنگی و اقتصادی فیمابین می‌باشد.

الدار ابراهیم اف در ادامه افزود: گروه‌های دوستی پارلمانی در مجالس دو کشور می‌توانند به رفع موانع احتمالی کمک نمایند.

وی با ابراز خرسندی از روند رو به رشد ارتباطات فیمابین گفت: رفت و آمد و دیدارهای مستمر میان روسای جمهور دو کشور نشان از عزم جدی مقامات آذربایجان و ایران برای تحکیم و تقویت مناسبات دوستانه است.

علاوه براین در این دیدار سه تن از نمایندگان مجلس ملی آذربایجان نیز راهکارهای خود برای توسعه مناسبات فیمابین را بیان کردند.

انتهای پیام

کد N910840