تحقیقات قضایی از مشاور هیلاری کلینتون

دستیار هندی‌الاصل هیلاری کلینتون درباره اتهام دریافت پول اضافی از وزارت خارجه آمریکا در زمانی که کلینتون وزیر بود، مورد تحقیق قرار گرفته است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری آسیا، سناتور چاک گرسلی، رییس کمیته قضایی سنا در نامه‌ای به جان کری اعلام کرده که دفتر نظارت کلی وزارت خارجه تحقیقاتی را درباره احتمال ارتکاب به جرم از سوی "هما عابدین" آغاز کرده است.

وی ادامه داد: این تحقیقات درباره شرایط کاری عابدین به عنوان یک کارمند تمام وقت و مشاور ارشد هیلاری کلینتون بوده است. عابدین از پدر هندی و مادر پاکستانی است.

وی در این نامه اعلام کرد که در ماه مه 2013 وزارت خارجه حدود 33 هزار دلار برای مرخصی‌های "بلا استفاده" عابدین پرداخت کرده که هنوز مشخص نیست که آیا وی مستحق این پرداخت بوده یا نه.

گرسلی هم چنین نامه‌های مشابهی را به دفتر نظارت کل وزارت خارجه و خود عابدین فرستاده است تا در این باره جزئیات بیشتری ارائه کنند.

هم چنین وی عابدین را متهم کرد که یک سفر 10 روزه به فرانسه و ایتالیا به همراه همسرش در دورانیکه به عنوان کارمند وزارت خارجه بود، داشته است.

گرسلی هم چنین در نامه‌اش اعلام کرد وی هنگامیکه به عنوان کارمند وزارت خارجه فعالیت می‌کرد، در دو شرکت دیگر نیز مشغول به کار بود.

انتهای پیام

کد N910837