رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس:

در زمینه دارو باید آنقدر تلاش کنیم که تولید کننده باشیم

سیاسی

نماینده مردم زاهدان در مجلس گفت: فرصت 30 درصدی به استان‌های محروم برای جذب نیروهای پزشکی داده شده است که این به ضرر استان‌های برخوردار تمام خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه سیستان و بلوچستان حسینعلی شهریاری در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار کرد: در حال حاضر تمامی مراکز بهداشتی و درمانی استان دارای پزشک و امکانات و تجهیزات پزشکی‌اند و بیمارستان‌های جدید در منطقه در حال احداث است.

رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با اشاره به اینکه بیش از صد نفر از استان وارد رشته‌های تخصصی پزشکی شده‌اند ادامه داد: امسال قرار است 120نفر را در رشته های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی در زابل و زاهدان بگیرند که80 نفر از این تعداد بومی منطقه هستند.

رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس افزود: این دانشجویان افرادی بودند که با نمره معمولی قبول نمی‌شدند بلکه با تلاش فراوان قبول شده اند.

وی با بیان اینکه تحریم دارویی در چند ماه گذشته وجود نداشته است و همچنین تحریم ها نقاط مثبت نیز داشته تصریح کرد: تحریم‌ها در سیستم دفاعی کشور کمک شایانی کرده است در بحث دارو باید آنقدر تلاش کنیم که تولید کننده باشیم و اگر این تحریم‌ها نبود نمی‌توانستیم خودمان را به جایی برسانیم.

شهریاری با بیان اینکه ایران از نظر واردات لوازم آرایشی دومین کشور است اضافه کرد: باید در این زمینه فرهنگ سازی در بین مردم انجام شود و به آنها آموزش داد که این وسایل قاچاق است و هیچ گونه تاییدیه پزشکی ندارد و استفاده از آن می‌تواند در دراز مدت برای پوست خطرناک باشد.

شهریاری با اشاره به اینکه مهاجرت مردم از روستا به سمت شهر حاشیه نشینی را گسترش داده است تصریح کرد: حاشیه نشینی یک مشکل بزرگ است که باید در جهت رفع آن تلاش کرد.

وی در بخشی دیگر ضمن بیان اینکه منطقه آزاد چابهار در راستای اهدافی که پیش بینی شده است حرکت نمی کند عنوان کرد: منطقه آزاد چابهار فقط واردات انجام می دهد در حالی که هدف منطقه آزاد باید تولید و صادرات اجناس باشد.

نماینده مردم زاهدان در مجلس اظهار کرد: با توافقات اخیر بازارها بلاتکلیف شده‌اند و منتظرند ببینند چه اتفاقی می‌افتد بی شک اگر رونق اقتصادی بالا برود تورم پایین می‌آید.

انتهای پیام

کد N910573