کمیته مشترک امور اوقافی ایران و عراق تشکیل می‌شود

عراق,سازمان اوقاف,ايران و عراق,اوقاف

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه در دیدار با رئیس دیوان وقف شیعی عراق بر تشکیل کمیته مشترک امور اوقافی میان دو کشور تاکید کرد.

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه در دیدار با رئیس دیوان وقف شیعی عراق بر تشکیل کمیته مشترک امور اوقافی میان دو کشور تاکید کرد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، حجت‌الاسلام والمسلمین علی محمدی در این دیدار که در حرمین امامین جوادین (ع) در شهر کاظمین انجام شد،‌ با قدردانی از مهمان نوازی مردم و دولت عراق اظهار کرد: امیدوارم به برکت قرآن کریم و وجود دو امام بزرگوار تصمیمات و گفت‌وگوهای ما توام با موفقیت باشد.

وی ضمن تقدیر و تشکر از مهمان‌نوازی مسئولان دیوان وقف شیعی عراق یادآور شد: ان‌شاءالله با عنایت اهل بیت عصمت و طهارت این دیدارها منشا خیر و برکت برای مردم ایران و عراق باشد.

در این نشست رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه تشکیل کمیته مشترک را گام مهمی در راستای تبادل تجارب و زمینه ساز انعقاد توافقنامه بین دو کشور در زمینه اوقاف دانست.

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه همچنین آمادگی این سازمان را برای آموزش کارکنان دیوان وقف شیعی عراق اعلام کرد.

رئیس دیوان وقف شیعی عراق نیز در این دیدار خواستار استفاده از تجربیات ایران در زمینه وقف شد و گفت: پس از سقوط صدام بسیاری از مدارک و اسناد مرتبط با وقف از بین رفته است یا در دست برادران سنی قرار دارد.

در این نشست که کارشناسان و مسئولان دیوان وقف شیعی هم حضور داشتند، سید علا موسوی رئیس این دیوان اظهار کرد: همکاری، آموزش و تبادل اطلاعات بین دو کشور مسلمان در زمینه موقوفات مرتبط با عتبات عالیات، می‌تواند گام بلندی در این راستا باشد.

همچنین حجت‌الاسلام والمسلمین شرفخانی معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه نیز در این نشست گزارشی از موقوفات مرتبط با عتبات عالیات ارایه کرد و گفت: در مجموع یک هزار و 423 موقوفه مرتبط با عتبات عالیات در جمهوری اسلامی ایران وجود دارد که 284 موقوفه از آنها درآمد دارند و بقیه فاقد درآمد هستند.

شرفخانی یادآور شد: عمران، مرمت و آبادانی، برگزاری مراسم مذهبی و اطعام زوار عتبات عالیات از جمله نیات این موقوفات است.

انتهای پیام

کد N910254