در واکنش به ادعاهای وزیر خارجه قطر درباره سوریه؛

الزعبی: قطر حامی اول تروریسم در منطقه است/ داعش و النصره شاخه‌های "امارت دوحه‌"اند

سوريه

وزیر اطلاع‌رسانی سوریه در واکنش به اظهارات وزیر خارجه قطر درباره این کشور، ضمن سخیف دانستن این اظهارات تاکید کرد که قطر حامی اول تروریسم در منطقه است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از سایت شبکه خبری سوریه‌نیوز، عمران الزعبی، وزیر اطلاع‌رسانی سوریه در واکنش به اظهارات خالد العطیه، وزیر خارجه قطر درباره بحران سوریه تاکید کرد: این اظهارات سخیفانه‌تر از این است که بخواهیم علیه آن واکنش نشان دهیم. این اظهارات در واقع بیانگر نبود منطق سیاسی است.

وی افزود: اظهارات وزیر خارجه قطر نشان‌دهنده عدم توانایی وی بر ارزیابی تغییرات در سوریه و نتیجه دست داشتن رسمی قطر در کمک به تروریسم تکفیری است.

الزعبی اظهارات العطیه را نوعی "کمدی سیاسی" دانست به ویژه زمانی که از مشروع بودن نهادها و چگونگی به دست آوردن و از دست دادن آن سخن می‌گوید.

وزیر خارجه قطر در کنفرانس مطبوعاتی مشترکی با سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه مدعی شد که" کشورش امیدوار بوده ارتش سوریه از مردم حمایت کند اما ارتش خود بشکه‌های مواد منفجره را به سوی کودکان و زنان سوریه پرتاب کرده و منازل را ویران می‌کند."

الزعبی تاکید کرد: "امارت قطر" اصل و "امارت‌های داعش و النصره" شاخه آن هستند.

وی ضمن متهم کردن دوحه به اینکه حامی اول تروریسم در منطقه است، گفت: دوحه از شکست تلاش‌هایش در نابودی سوریه می‌ترسد و باور نمی‌کند که این شکست حقیقت دارد.

انتهای پیام

کد N909984