سرگئی لاوروف:

عملیات ائتلاف مقابله با داعش به اهداف خود دست نیافته است

سیاسی

وزیر امور خارجه روسیه در یک کنفرانس خبری اظهار داشت که عملیات ائتلاف مقابله با داعش به اهداف مورد نظر خود دست نیافته است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از النشره، سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه در کنفرانس خبری مشترک با «خالد العطیه» همتای قطری خود اظهار داشت: ما آمادگی هماهنگی و همکاری با قطر را داریم و در راستای تعمیق روابط فیمابین تلاش خواهیم کرد.

وی با بیان این مطلب افزود: در گفتگو با وزیر خارجه قطر ما همکاری میان ایران و کشورهای حاشیه خلیج فارس را مورد بحث و بررسی قرار دادیم و این گفتگوها در زمان خود انجام شد و ما امیدواریم وزیر خارجه قطر را در روسیه دیدار کنیم.

لاوروف در ادامه گفت: اوضاع امنیتی نابسامان منطقه تنها به نفع گروه های تروریستی است، ما و «جان کری» وزیر امور خارجه آمریکا و خالد العطیه در نشست دوحه راههای حمایت از «استفان دی میستورا» نماینده سازمان ملل متحد برای حل بحران یمن را مورد بررسی قرار دادیم و این تلاش ها می تواند بحران سوریه را حل و فصل کند.

وزیر امور خارجه روسیه اظهار داشت: واشنگتن در حملات هوایی خود در سوریه با دمشق هماهنگی نداشت و عملیات ائتلاف مقابله با داعش به اهداف مورد نظر خود دست نیافته است.

وی تصریح کرد: بحران سوریه باید از طریق گفتگوهای سازنده میان تمامی گروه های سوری حل و فصل شود و طرف هایی وجود دارند که مانع گفتگوهای سوری - سوری هستند. خطر اصلی در سوریه و عراق خطر داعش است و ما از این دو کشور در مقابله با آن حمایت می کنیم.