رئوفیان: ‌دولت یازدهم، التهاب‌های قبل را به آرامش بدل کرد

مذاكرات ايران و گروه 1 5,توافق جامع هسته‌اي

دبیر کل حزب اسلامی ایران زمین گفت: دولت یازدهم، التهابهای به وجود آمده در دولت قبل را به آرامش تبدیل کرد و در عرصه سیاست خارجی نیز توانست به اثبات حقانیت جمهوری اسلامی توفیق یابد.

دبیر کل حزب اسلامی ایران زمین گفت: دولت یازدهم، التهابهای به وجود آمده در دولت قبل را به آرامش تبدیل کرد و در عرصه سیاست خارجی نیز توانست به اثبات حقانیت جمهوری اسلامی توفیق یابد.

ابولقاسم رئوفیان در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگذاری دانشجویان ایران (ایسنا) با بیان اینکه روحانی از زمان انتخابات ریاست جمهوری با استفاده از فرصت سفر استانی و مصاحبه مطبوعاتی بر گفتمان اعتدال تاکید داشت،اظهار کرد: امروز نیز دولت در همین مسیر که مشی مورد تایید مردم در انتخابات ریاست جمهوری بوده است گام برمی‌دارد.

وی تاکید کرد: امروز التهاب‌های به وجود آمده در جامعه به خصوص در دولت دوم احمدی‌نژاد به یک آرامش نسبی تبدیل شده و ضروری است که دولت برای حفظ این آرامش با پرهیز از حاشیه‌ها، وقت و توان خود را مصروف رفع دغدغه های مردم و حل مشکلات جامعه کند.

این فعال سیاسی با اشاره به توفیق دولت در به کرسی نشاندن حقانیت نظام اسلامی در مذاکرات هسته ای افزود: سهم عمده‌ای از این توفیق به کنش مذاکره‌کنندگان هسته ای کشور تحت توصیه ها و رهنمودهای مقام معظم رهبری بر می گردد که منجر به تحقق نسبی دولت و ملت در عرصه هسته‌ای گردید.

وی افزود: در عرصه نفس‌گیر مذاکرات هسته‌ای، فن دیپلماسی نزدیک به ٨٠ درصد رعایت شده و اعضای تیم هسته‌ای کشورمان با تکیه بر توانمندی و پیشینه خود و با بهره‌گیری از حمایت های شخص مقام معظم رهبری و ادبیات وزین و قاطع ایشان و همچنین پشتیبانی‌های مردمی و حمایت های ملی توانستند در برابر زیاده‌خواهی‌ها و سلطه جویی‌های 1+5 و به خصوص آمریکا به خوبی بایستند.

وی در پایان افزود : 1+5 که در روز اول مذاکرات حاضر به تحمل ایران هسته ای نبود در پایان پذیرفت که بیش از هزار سانتریفیوژ در تاسیسات هسته ای ایران فعال باشد و با به رسمیت شناختن حق داشتن انرژی صلح آمیز هسته‌ای کشورمان در واقع مجبور به پذیرش اراده مردم ایران شد.

انتهای پیام

کد N909928