راننده مظنون به دلیل نزدیک شدن به کاروان امنیتی نواز شریف بازداشت شد

همزمان با اینکه نخست‌وزیر پاکستان به همراه یک کاروان امنیتی در حال سفر بود، مقامات پاکستان مردی را به اتهام تلاش‌ برای برخورد خوردواش با خودروی نخست‌وزیر بازداشت کردند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری رویترز، همزمان با اینکه نواز شریف، نخست وزیر پاکستان به همراه خانواده‌اش از مکان توریستی "موره" به سمت اسلام آباد در حال بازگشت بود، این مرد مظنون تلاش کرد تا به خودروی وی نزدیک شود و به همین خاطر بازداشت و خودرواش توقیف شد.

یکی از مقامات ارشد دولت اسلام آباد که خواست نامش فاش نشود، گفت: هنگامی که نخست‌وزیر در حال بازگشت به اسلام آباد بود، خودرویی ناشناس پس از عبور از دیگر خودروهای کاروان امنیتی وی به خودروی نواز شریف نزدیک شد.

وی افزود: خودروهای امنیتی که نخست وزیر را اسکورت می‌کردند راه این خودروی مظنون را مسدود کرده و دیگر خودروها در این کاروان از رویدادی در پی این نقض امنیتی نجات یافتند. نخست وزیر و خانواده‌اش در امنیت کامل به سر می‌برند.

یکی دیگر از مقامات دولت پاکستان گفت، این مظنون مدعی شده که یکی از کاپیتان‌های بازنشسته نیروی هوایی پاکستان است و به همراه خانواده‌اش سوار برخودروشان در حال سفر بوده است.

وی افزود: این مظنون در بازداشت تیم امنیتی نخست وزیر به سر می‌برد و خودرو‌اش نیز توقیف شده است. این رویداد چند کیلومتر خارج از اسلام‌آباد رخ داد.

در همین حال سخنگوی نواز شریف تایید کرد که خودرویی مشکوک تلاش کرده تا از کاروان امنیتی نخست وزیر عبور کند و این رویداد در حال بررسی و تحقیق است.

انتهای پیام

کد N909916