پربیننده سیاسی دوشنبه:کنایه روحانی به تلویزیون/چیزی که حداد در عمر 70 ساله خود ندیده/موریانه کشور

حجت الاسلام حسن روحانی شب گذشته با حضور در قاب تلویزیون مهمان خانه های مردم بود تا به آنها بگوید توافق هسته ای یک غرس نهال تازه است و نباید انتظار داشت که فردای توافق همه چیز عوض شود.

رئیس جمهور در اين گفت و گوي مستقيم تلويزيوني گفت: انتخابات خرداد 92 یک رفراندوم بود که نتیجه اش می گفت چگونه باید با دنیا برخورد کنیم. ما گفتیم درشت‌گویی پیروز نمی‌شود، درست گویی پیروز می شود و ما با این منطق راه درست گویی را انتخاب کردیم. اینجا را ببینید.

حجت الاسلام حسن روحاني در سخنان خود با کنايه اي به صداو سيما مبني بر اينکه «اين روزها تلويزيون از صبح تا شب مشغول بررسي برجام است»، گفت: شما که اينقدر روي اين موضوع کار مي کنيد، يک نمونه به ما نشان بدهيد که کشوري مشمول بند 7 سازمان ملل شده باشد و بعد از ذيل آن خارج شود. اگر موردي ديديد به ما بگوييد. اینجا را ببینید.

رئیس جمهور با تاکید بر اینکه باید فضای داخلی کشور را امن نگاه داریم، گفت: نباید تا یک وزیر خارجه می آید بگوییم این کشور 20 سال پیش فلان کرد! ما پرونده های قدیمی را رو نکنیم تا آنها هم بخواهند این کار را بکنند! اینجا را ببینید.

روایت مجری گفت وگوی روحانی از دقایق قبل از گفت وگو

حسن عابدینی که شامگاه یکشنبه با رییس‌جمهور گفت‌و‌گوی زنده تلویزیونی داشت، به این نکته اشاره کرد که پیش از انجام این مصاحبه، درباره‌ی ارائه‌ی پرسش‌ها هماهنگی قبلی انجام نشده بود. اینجا را ببینید.

 فردی که با نگاه به علف ها، معادن زیر آن را تشخیص می داد

رئیس دولت دهم سه سال پیش در جمع کرمانی ها از فردی سخن گفت که با نگاه به علف ها و سطح زمین، تمام معادن موجود در زیر آن را شناسایی می کند. اینجا را ببینید.

نظرجهانگیری درباره فساد سازمان یافته

معاون اول رئیس جمهور گفت: باید با فساد سیاه سازمان یافته که مثل موریانه به جان اداره کشور افتاده، مبارزه کنیم و لحظه‌ای در این راه تردید ندارم. البته راه دشواری است و باید هزینه آن را پرداخت. اینجا را ببینید.

یکی از روزنامه های صبح در گفت و گویی با سیروس ناصری نوشت: اينكه بعضي از منتقدان مذاكرات و قطعنامه 2231آن را با قطعنامه 598 و مذاكرات براي پايان جنگ با عراق مقايسه مي كنند،كار درستي‌نيست. وضعيت قطعنامه 598 متفاوت و يك امر جداگانه بود و امروز2231 يك چارچوب و محتواي متفاوتي دارد. اینجا را ببینید.

حداد عادل رئیس فراکسیون اقلیت مجلس در نشست بررسی توافق هسته ای با بیان این‌که« 70 سال از عمرم را سپری کرده‌ام و با مسائل و حوادث بین المللی در گذشته آشنایی دارم»، افزود: در عمر خود بر سر یک موضوع که قدرت‌های بین‌المللی و غربی به این اندازه به آن اهتمام داشته باشند، ندیده‌ام. اینجا را ببینید.

 

/212 17

کد N909838