واکنش کرملین به اقدام جدید کاخ سفید؛

حمایت های آمریکا از شورشیان سوری، ثبات منطقه را به خطر می اندازد

سیاسی

سخنگوی ریاست جمهوری روسیه در واکنش به دستور رئیس جمهور آمریکا در خصوص حمله جنگنده های این کشور به ارتش سوریه در حمایت از گروه های شورشی، این اقدام را موجب بی ثباتی بیشتر در منطقه دانست.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از تاس، «دمیتری پسکوف» سخنگوی کاخ کرملین در این باره گفت: اختلافات میان مسکو-واشنگتن درباره سوریه ریشه ای و عمیق است و این اختلافات آشکار بوده و بر کسی پوشیده نیست.

وی تأکید کرد: کمک های آمریکا اعم از حمایت های مالی و یا فنی به گروه های شورشی در سوریه بسترهای لازم برای ازدیاد بی ثباتی در منطقه را فراهم خواهد نمود.

پسکوف افزود: اقدامات آمریکا باعث می شود تا داعش بیشتر تقویت شود.

وال استریت امروز گزارش داد: آمریکا در ادامه حمایت از گروه های شورشی حاضر در سوریه مجوز جدیدی صادر کرد. 

به موجب این مجوز، آن دسته از گروه های شورشی مورد حمایت آمریکا در صورتی که از سوی ارتش سوریه مورد حمله قرار گیرند، جنگنده های ارتش آمریکا در حمایت از این گروه ها وارد عمل می شوند. 

به موجب این مجوز همچنین اگر این گروه های شورشی از سوی دیگر گروه های شورشی و تروریستی که مورد حمایت آمریکا نیستند هدف حمله قرا گیرند نیز جنگنده های آمریکایی در حمایت از آنها وارد عمل خواهند شد. 

این وضعیت در حالی است که بر اساس استراتژی آمریکا، گروه های تروریستی در جنگ علیه حکومت قانونی سوریه و همچنین گروه داعش هستند و از همین رو واشنگتن آموزش آنها را در خاک سوریه و عربستان مد نظر دارد.