کره شمالی اعترافات یک کشیش کانادایی را پخش کرد

کره شمالی امروز(دوشنبه) ویدیویی از اعترافات یک کشیش کانادایی در مقابل حاضران در کلیسایی در پیونگ یانگ را درخصوص اینکه مرتکب جرایمی علیه دولت پیونگ یانگ شده، منتشر کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری رویترز، هیه‌ئون سو لیم که یک کشیش کانادایی دارای اصالت کره ای و از اعضای کلیسای پرسبیتری کره‌ای ها در شهر تورنتو است، ماه ژانویه سال جاری میلادی در قالب یک سفر انسان‌دوستانه به کره شمالی سفر کرد اما از ماه فوریه تاکنون در بازداشت مقامات این کشور است.

وی در ویدیویی که اخیرا کره شمالی منتشر کرد، با لباسی آبی رنگ خطاب به گروهی از حاضران در کلیسایی در شهر پیونگ یانگ که شامل ساکنان خارجی این شهر نیز می‌شود، در حال خواندن اعترافات خود از روی یک متن است. وی در این ویدیو که از سوی وب‌سایت نیمه دولتی "اوریمینزوکری" منتشر شده، اظهار داشت: بدترین جرمی که من مرتکب شدم توهین و افترازنی به شان عالی و نظام جمهوری کره شمالی است.

وی این اظهارات را در کلیسای "پونگسو" که یکی از چهار کلیسای تحت مدیریت دولت کره شمالی در پایتخت این کشور است، ایراد کرد.

به گفته وبسایت اوریمینزوکری، این اعترافات در روز دوم اوت ایراد شده‌اند. همچنین به گفته خبرگزاری رسمی کره شمالی، چند روز پیش این کشیش 60 ساله در مقابل رسانه‌ها در پیونگ یانگ ظاهر شد و به ارتکاب جرایمش علیه دولت کره شمالی اعتراف کرد.

خبرگزاری رسمی کره شمالی به نقل از لیم گزارش داد که وی به یک کنفرانس خبری گفته است، در پوشش فعالیت انسان‌دوستانه به کره شمالی سفر کرده و اطلاعاتی جمع‌آوری کرده که از آن‌ها در خطابه‌هایش در خارج از کره شمالی استفاده کرده تا به سقوط رژیم کره شمالی کمک کند.

همچنین به نوشته این خبرگزاری، هدف وی سرنگون کردن نظام سوسیالیستی کره شمالی با بهره‌برداری از سیاست خصمانه‌ای که مقامات کره جنوبی دنبال می‌کنند و همچنین ایجاد پایگاهی به منظور تشکیل یک دولت مذهبی بوده است.

لیم از سال 1997 تاکنون بیش از 100 بار به کره شمالی سفر کرده و به ایجاد یک یتیم‌خانه و پرورشگاه در این کشور کمک کرده است.

وی از سال 1986 تاکنون در کانادا زندگی کرده و یک شهروند کانادایی است.

انتهای پیام

کد N909555