کلینتون از احتمال نامزدی بایدن در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا تعجب نکرد

سخنگوی کمپین انتخاباتی وزیر امور خارجه سابق آمریکا گفت: این تیم از اخبار منتشر شده مبنی بر اینکه معاون رئیس‌جمهوری آمریکا به طور جدی نامزد شدن در انتخابات ریاست‌جمهوری سال 2016 میلادی آمریکا و ورود به کاخ سفید را بررسی می‌کند، متعجب نشده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری فرانسه، جنیفر پالمیری، سخنگوی کمپین انتخاباتی هیلاری کلینتون، وزیر امور خارجه و بانوی اول سابق آمریکا گفت: ما اجازه می‌دهیم جو بایدن، معاون رئیس‌جمهوری آمریکا خودش تصمیم بگیرد. تضمین نامزدی دموکرات‌ها کار بسیار دشواری است. ما خیال‌پردازی نمی‌کنیم. ما هرگز فکر نکردیم که در راه آسانی قدم برمی‌داریم.

رسانه‌ها اواخر روز شنبه گزارش دادند، جو بایدن در حال بررسی نامزد شدن در انتخابات ریاست‌جمهوری سال 2016 میلادی آمریکا و ورود به کاخ سفید است.

دونالد ترامپ، نامزد پیشرو جمهوری‌خواهان گفت: فکر می‌کنم باید شانس خوبی در شکست هیلاری کلینتون داشته باشد. فکر می‌کنم رسوایی استفاده کلینتون از ایمیل شخصی برای فعالیت‌های وزارت امور خارجه آمریکا ضربه‌ای مهلک برای او باشد.

وی افزود: به نظر من کلینتون با مشکلات و موانع بزرگی روبه‌رو است، اگر به درصد نظرسنجی‌های صورت گرفته در مورد هیلاری کلینتون نگاهی بیندازید، خواهید دید که درصد حمایت از او دائماً در حال کاهش است.

بایدن 72 ساله پیش‌تر دو بار نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا شده که هر دو آنها ناموفق بودند اما وی مدعی شده که در حال حاضر پیش از هر وقت دیگری برای ریاست‌جمهوری آماده است.

دیک هارپوتلیان، یکی از رهبران سابق حزب «دموکراتیک کارولینای جنوبی» و یکی از حامیان نامزدی بایدن در این انتخابات گفت: این یک تصمیم سرسری نیست. بایدن حقیقتاً در حال بررسی تاثیر این تصمیم بر روی خانواده‌اش است.

انتهای پیام

کد N909418