سخنگوی قوه قضاییه:

افراد درباره حوادث، شتابزده اظهارنظر نکنند

حجت‌الاسلام و المسلمين غلامحسين محسني‌ اژه‌اي

... سخنگوی قوه قضاییه گفت: افراد درباره حوادثی که رخ می‌دهد شتابزده و سریع نظر ندهند و اجازه دهند مقامات مسئول در مورد هر مساله نظرات خود را اعلام کنند.

به گزارش خبرنگار حقوقی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، محسنی‌اژه‌ای در ابتدای هشتاد و دومین نشست خبری خود با اهالی رسانه با تشکر از خبرنگاران برای انعکاس خبر اظهار کرد: همانطور که پیش‌تر گفتم از شما می خواهم مطالب را همانطور که گفته می‌شود منعکس کنید. در پاره ای از مواقع که حوادثی رخ می‌دهد شتابزدگی در خبررسانی صورت می گیرد و این شتابزدگی موجب ایجاد مشکلاتی برای مردم و افراد می‌شود.

وی ادامه داد: درباره حوادث افراد خیلی شتابزده و سریع اظهار نظر نکنند و اجازه دهند مقامات مسئول درباره آن مساله اظهار نظر کنند.

سخنگوی دستگاه قضایی گفت: موردی در اردیبل اتفاق افتاد که مورد تاثر و تاسف همه شد و در این حادثه پزشک متخصصی با ضربات چاقو کشته شد، اما قبل از اینکه این موضوع مورد بررسی قرار گیرد برخی افراد در جامعه پزشکی و خارج از آن اظهارنظرهایی کردند که بعد مشخص شد این حادثه مطلقا ربطی به بیمار و پزشک نداشته و مساله شخصی بوده است.

محسنی‌اژه‌ای با اشاره به اینکه این اظهارنظرها به ضرر جامعه پزشکی و به ضرر مقتول تمام شد، گفت: ابتدا مساله ای را مطرح کردند که بعدا معلوم شد اینگونه نبوده، این صحبت‌ها به برخی مسائل دامن می زد که نباید بازگو می شد.

وی خاطرنشان کرد: در مورد موضوع ممسنی هم یک پزشکی که در نظام پزشکی مسئولیت دارد مصاحبه‌ای انجام داد و در این مصاحبه مطرح کرد که من وقتی با واسطه آن را شنیدم گفتم بعید است که پزشکی که دارای مسئولیت است چنین حرفی بزند.

معاون اول قوه قضاییه گفت: آن نوار تهیه شد و وقتی نوار را گوش دادم به این ترتیب بود که با خود گفتم لابد اطلاعات غلطی به وی رسیده است. در هر صورت گفتن این مطالب نه برای پزشک و نه برای آن شخص خوب بوده است و قابل پیگرد است.

محسنی‌اژه‌ای با اشاره به سئوال مجری برنامه و پاسخ این پزشک مسئول گفت: مجری برنامه از ایشان نظرش را در مورد اتفاق ممسنی پرسیده بود که وی در پاسخ گفته بود که ماجرا اینگونه است که در آنجا اتفاقی افتاده، خانم دکتری مشغول ویزیت بیمارش بوده که یک آقا که از قضا هم قاضی بوده به آنجا می آید و امر می‌کند مریض ما را معاینه کنید، دکتر می گوید مشغول ویزیت مریض دیگری هستم که وضعیتش اوژانسی است که پس از این صحبت مورد غضب قاضی قرار می گیرد و این قاضی با فردی که همراهش بوده این خانم را شلاق زده و بعد بازداشت می‌کند.

وی تصریح کرد: در چند موارد خلاف واقع صحبت شده و متاسفانه ایشان بر اساس اطلاعات غلطی که به وی داده شده این گونه حرف ها را نقل کرد.

ادامه دارد ...

کد N909333