مهمترین گذرگاه مرزی عربستان و یمن بازگشایی می‌شود/ادعای ورود 1500 مزدور ائتلاف به عدن

ایسنا نوشت:


همزمان با اعلام تصمیم دولت مستعفی یمن برای بازگشایی گذرگاه مرزی "الودیعه" که این کشور را به عربستان وصل می‌کند، تعدادی از سربازان عربستانی در حمله ارتش و کمیته‌های مردمی به پایگاه‌ نظامی الردیف عربستان کشته شدند.

به گزارش خبرگزاری سبأ نت یمن، منابع یمنی اعلام کردند که "ناصر الظاهری"، رئیس ستاد ارتش و "حسام الشرجبی" مسئول امور وزیر دارایی از گذرگاه مرزی "الودیعه" در استان حضر موت بازدید کرده و از روند فعالیت‌ها برای مجهز کردن ساختمان جدید این گذرگاه و تجهیزات فنی آن و میزان آمادگی برای آغاز به کار این گذرگاه اطلاع حاصل کردند.

به گفته این منابع، این گذرگاه به طور رسمی طی روزهای آتی بازگشایی خواهد شد و از مسافران استقبال خواهد کرد.

گذرگاه الودیعه مهمترین گذرگاهی است که یمن را به عربستان وصل می‌کند و طی دوره گذشته به رغم شرایط یمن فعالیت می‌کرد.

در همین راستا ارتش و کمیته‌های مردمی تجمع نظامیان عربستان در پایگاه نظامی الردیف در جازان عربستان را هدف قرار دادند که منجر به کشته و زخمی شدن تعدادی از سربازان این کشور شد.

ارتش و کمیته‌های مردمی 20 موشک و ده‌ها خمپاره را به پایگاه نظامی المعزاب در جازان و 10 موشک را به پایگاه "العین الحاره" شلیک کردند.

آن‌ها همچنین پس از پاکسازی تعدادی از پایگاه‌های نظامی وابسته به عربستان و القاعده به پیشروی گسترده‌ای در منطقه "المخدره" در استان مأرب دست یافتند.

همچنین ارتش و کمیته‌های مردمی به طور گسترده به پیشروی‌هایی در منطقه المسیمیر در استان لحج دست یافتند.

همزمان با پیشروی نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی جنگنده‌های ائتلاف سعودی نیز حملاتی را به مناطق "وادی الجفینه" و "المخدره" انجام دادند که موجب منهدم شدن یک منزل شد.

در همین حال منابعی در شهر عدن اعلام کردند که 1500 تن از نیروهای ائتلاف تحت رهبری عربستان برای برقرای امنیت به شهر عدن و حومه آن رسیدند.

به گفته منابع، این اقدام با هدف سیطره کامل دولت مستعفی بر این شهر صورت گرفته است.

به گفته منابع، جنگنده‌های ائتلاف این نیروها را در بندر "البریقه" در نزدیکی پالایشگاه عدن فرود آوردند و هدف از آن تامین امنیت عدن برای ورود عبدربه منصور هادی، رئیس جمهوری فراری و دولت مستعفی وی به این شهر است.

از سوی دیگر هیاتی از حزب کنگره سراسری مردمی به رهبری علی عبدالله صالح، رئیس جمهوری پیشین یمن طی دو روز گذشته با اسماعیل ولد شیخ احمد، فرستاده سازمان ملل به این کشور در قاهره دیدار کرد.

در این دیدار در خصوص راه‌های توقف جنگ در یمن و تحولات اخیر در این کشور بحث و گفت‌وگو شد.

52261

کد N909164