بادامچیان: توافق‌نامه وین باید به تایید مجلس برسد

اسدالله بادامچيان,اصولگرايان,حزب موتلفه اسلامي

نایب رییس شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی گفت: اگر قرار است که ما از برهه زمانی پس از رفع تحریم‌ها نهایت استفاده را ببریم، نیازمند تغییراتی حتی در سطح وزرا هستیم.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، اسدالله بادامچیان در گردهمایی اصناف و بازاریان در مسجد امام خمینی(ره) بازار تهران درباره توافق هسته‌ای ایران و 1+5 اظهار داشت: در زمان کنونی ما شاهد ایجاد یک دوره جدید در کشور، منطقه و جهان هستیم که دارای مقتضیات خاص خود است. در ابتدای شکل‌گیری جمهوری اسلامی ایران، بسیاری از کشورهای جهان راضی به پیروزی انقلاب اسلامی نبودند و به همین دلیل است که از همان زمان طرح‌هایی برای براندازی نظام اسلامی ما برنامه ریزی و اجرا گردید و اکنون نیز این روند ادامه دارد البته همانگونه که دنیا مشاهده کرد این طرح‌ها یکی پس از دیگری با شکست مواجه گردیده است.

وی افزود: در زمینه مسائل هسته‌ای، استکبار جهانی به سرکردگی آمریکا با هدف براندازی نظام اقدام به تصویب تحریم‌های شدید علیه ایران کرد اما به لطف الهی و به اذعان مسئولان آمریکا بخصوص رئیس جمهور و وزیر امور خارجه شان این تحریم‌ها با شکست مواجه شد و آنها مجبور شدند مسائل را در پای میز مذاکره حل و فصل کنند که بحمدالله در اینجا نیز پیروزی از آن جمهوری اسلامی ایران شد.

وی ادامه داد: حتی کار بجایی رسیده است که برخلاف آنچه اوباما در گذشته از گزینه‌های روی میز و اقدام نظامی علیه ایران سخن می‌گفت، وزیر خارجه این کشور در کنگره و در مقابل نمایندگان آمریکا از عدم اقدام نظامی علیه ایران سخن می‌گوید و تلویحا اعلام می‌کند که در صورت این اقدام، شکست مفتضحانه دیگری برای این کشور رقم خواهد خورد. او به خوبی م‌یداند که معنای این جمله رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران که در صورت اقدام نظامی آمریکا، ماجرا تازه شروع خواهد شد، چیست.

بادامچیان در ادامه با اشاره به اینکه توافقنامه‌ای که بین 6 کشور به عنوان قدرت‌های برتر جهان و ایران اسلامی به امضا رسید دارای این نکته است که نظام جمهوری اسلامی ایران هیچگاه بدنبال ساخت سلاح هسته‌ای نبوده و نیست و مشکلات را می‌توان با مذاکرات منطقی به انجام رساند و زیر بار زورگویی نیز نرفت و این مسئله یعنی پیروزی ایران اظهار کرد: اما دولتمردان ما باید بدانند که در کشور ما بر اساس قانون اساسی، این توافقنامه باید در مجلس بررسی شود و به تصویب برسد تا بتوان آنرا اجرایی نمود و نقل قول‌هایی که در چند روز اخیر مبنی بر پذیرفتن بی چون و چرای این توافقنامه به گوش می‌رسد صحیح نیست زیرا در جامعه آزاد ایران اسلامی همیشه نقد کردن مسائل وجود داشته است.

این فعال سیاسی اصولگرا همچنین خاطرنشان کرد: یکی از مشکلاتی که در این توافق وجود دارد پذیرفتن پروتکل الحاقی است که در مجلس هفتم مورد قبول واقع نشد و دولت باید به آن پایبند باشد. اما آنچه از این توافقنامه برای کشور حاصل گردیده، این است که استراتژی تحریم‌های همه جانبه بر علیه ایران به پایان رسید، زیرا همانگونه که وزیر امور خارجه آمریکا در کنگره این کشور به آن اذعان داشت دیگر کشورها نمی‌خواهند در بحث تحریم علیه ایران با آمریکا همکاری کنند. هیچگاه سابقه نداشته که وزیر امور خارجه آمریکا 18 روز در یک کشور بماند تا مذاکره ای به سرانجام برسد. اقتدار ایران اسلامی آنچنان در این مذاکرات نمایان گردید که کشورهای دنیا کاملا به آن اذعان داشتند.تصویب سریع این توافقنامه و صدور یک قطعنامه مبنی بر لغو قطعنامه‌های پیشین در شورای امنیت نشان از آغاز یک راه جدید پیش روی نظام جمهوری اسلامی است.

نایب رییس شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی در ادامه با بیان اینکه هیات‌های اروپایی یکی پس از دیگری در حال رفت و آمد به ایران هستند و حتی آقای فابیوس که برای ملت ایران چهره ناخوشایندی بود نیز به ایران آمد گفت: البته باید توجه داشت که غرب همیشه به دنبال منافع خود است و مطمئنا طرح‌های جدید جهت براندازی نظام اسلامی ما در حال برنامه ریزی و اجراست که باید مراقب و هوشیار بود.

عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی در خصوص شرایط کشور بعد از حصول توافق افزود: حال باید ببینیم بعد از این توافق چه باید بکنیم؟ کشور و دولت نیاز به یک تغییر و تحول در بحث سیاست و مدیریت دارد. نباید به گونه‌ای عمل کنیم که پس از توافق و بازگشت ارزهای بلوکه شده ایران میزان قاچاق کالا افزایش یابد و همین تولید اندک نیز تعطیل شود. اگر دولت نخواهد در زمینه اقتصادی نگرش خود را تغییر بدهد و همچون دولت‌های گذشته در اتاق‌های دربسته به صحبت در مورد تئوری‌های اقتصادی غربی بسنده کند شاهد رکود اقتصاد در کشور خواهیم بود.

وی ادامه داد: آمریکا و کشورهای اروپایی که اکنون دچار ورشکستگی کامل شده‌اند و از بازار ایران برای کالاهای خود استفاده می‌کنند و متاسفانه سیاست غلط اقتصادی در کشور ما موجب گردیده این کالاهای خارجی ارزانتر از برخی کالاهای با کیفیت داخلی عرضه شود و به همین دلیل کارگاه‌های تولیدی به سمت تعطیل شدن بروند. بنابراین اگر قرار است که ما از این برهه زمانی نهایت استفاده را ببریم ،نیازمند تغییر حتی در سطح وزرا هستیم.

وی در ادامه با اشاره به اینکه یکی از مهمترین مسائلی که دولت باید در نظر بگیرد، تعامل با بخش خصوصی و بخصوص با بازارهای اسلامی است افزود: این بازارها منبع استوار اقتصاد سالم در کشور است.متاسفانه در دولت‌هایی که از ابتدای انقلاب تاکنون بر سر کار آمدند آنقدر مسائل سیاسی مورد توجه قرار گرفته که اقتصاد را در خود حل کرده است. در دولت آقای بازرگان نگاه لیبرالی به تمام مسائل وجود داشت. در دوران نخست وزیری آقای موسوی آنچنان ضربه‌ای به اقتصاد کشور زده شد که هنوز هم آثار آن پابرجاست. در دوران اصلاحات نیز فقط باند بازی و تغییر مدیران در دستور کار قرار داشت و در دولت بعد از آن نیز کشور بر روی شعار سوار بود.

این فعال سیاسی همچنین تاکید کرد: دولت کنونی باید نگاه خود را نسبت به تعامل با بخش خصوصی و تعاونی ها تغییر دهد که در این میان نقش اصناف بسیار مهم است. البته اصناف و بازاریان بخصوص جامعه انجمن‌های اسلامی اصناف و بازار که مستقیما به دستور حضرت امام تشکیل گردید هم دارای وظایفی هستند.چرا نباید اصناف و بازاریان در مجلس دارای یک نماینده باشند تا از حقوق حداقلی آنها دفاع کند؟ بحث مالیات دریافتی از اصناف که یکی از مباحث مهم است هنوز دارای مشکلات فراوان است. چرا نباید تدبیری اندیشیده شود؟

بادامچیان در پایان اظهار کرد: باید سیاست‌ها و نگاه‌ها به بخش خصوصی تغییر یابد و اصناف نیز باید جلو بیایند البته اتحادیه‌ها و اتاق‌های اصناف به دلیل نیمه‌دولتی بودن مجبور به مدارا هستند و وظیفه جامعه انجمن‌های اسلامی اصناف و بازار است که مسائل را جدی گرفته و در جهت تعامل صحیح بین دولت واصناف گام بردارند.

انتهای پیام

کد N909128