عضو کمیسیون عمران پیشنهاد داد

تمرکز ارزهای آزاد شده در حسابی با آیین‌نامه اجرایی مشخص

سیاسی

یک عضو کمیسیون عمران گفت: ایمان دارم همانطور که دولت تدبیر و امید در مسئله هسته‌ای موفق به اثبات حقوق حقه کشور شد در دوران پساتحریم نیز با سیاست‌ها و برنامه‌های حساب شده زیرساخت‌های اقتصادی کشور را از رکود و بحران خارج می‌کند.

حمیدرضا پشنگ در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی ایسنا، گفت: سرمایه‌گذاری خارجی و آزاد شدن میلیاردها دلار ارز بلوکه شده در دوران پس از رفع تحریم‌ها باید به نحوی مدیریت شود که موجب تحول در زیرساخت‌ها و امور زیربنایی کشور به ویژه در صنایع هوایی، پالایشگاهی و حمل و نقل شود.

این عضو کمیسیون عمران با یادآوری وصول منابع عظیم ارزی در دولت گذشته و به انحراف رفتن این منابع، گفت: زمانی درآمد نفتی بالایی داشتیم ولی این منبع عظیم درآمدی کشور صرف امور زیربنایی و تولید ارزش افزوده نشد بلکه با سوء‌ مدیریت‌های اعمال شده به منبع فساد بزرگی برای سوء استفاده برخی افراد و تشکل‌های سیاسی خاص شد.

نماینده مردم خاش در مجلس نهم، محور سیاست‌های اقتصادی پس از رفع تحریم را سیاست‌های اجرایی اقتصاد مقاومتی دانست و افزود: اقتصاد مقاومتی به عنوان محور سیاست‌های اقتصادی کشور استفاده بیشتر از ظرفیت‌ها و توانایی‌های داخلی را هدف‌گذاری کرده است. اعمال این سیاست در همه بخش‌های اقتصادی یقینا آثار مثبت و پایداری را عاید نظام سیاسی و اقتصادی کشور می‌کند.

وی در پیشنهادی خواستار تمرکز میلیاردها دلار ارز آزاد شده در صندوق یا حسابی دارای آیین‌نامه اجرایی مشخص شد و افزود: این حجم عظیم نقدیندگی باید به نحوی مدیریت شود که موجب افزایش پایه پولی نشود به این منظور باید ساز و کاری طراحی و پیاده شود تا این منابع در زیرساخت‌های تولیدی، صنعتی و کشاورزی سرمایه‌گذاری شود.

انتهای پیام

کد N909061