یهودیان تندرو رئیس رژیم‌ صهیونیستی را به مرگ تهدید کردند

اسراييل

پس از انتقادات شدید رئیس رژیم صهیونیستی از اقدامات یهودیان افراطی، این گروه در شبکه‌های اجتماعی وی را به مرگ تهدید کرده و از او خواستند سرزمین‌های اشغالی را ترک کند و به غزه برود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از روزنامه فرامنطقه‌ای الشرق الاوسط، یهودیان تندرو در واکنش به انتقاد شدید روون ریولین، رئیس رژیم صهیونیستی علیه شهرک‌نشینانی که با آتش زدن منزل خانواده فلسطینی دوابشه در روستای دوما منجر به کشته شدن نوزاد 18 ماهه این خانواده شدند، کمپین اعتراضی شدیدی را در شبکه‌های اجتماعی علیه ریولین آغاز کرده و با انتشار تصاویری ساختگی از وی در حالی که کوفیه فلسطینی به سر دارد، وی را به مرگ تهدید کردند.

پیش از این نیز شهرک‌نشین‌های افراط‌گرا، اسحاق رابین، نخست‌وزیر اسبق رژیم صهیونیستی را بیش از ترور در سال 1995، به صورت مستقیم به مرگ تهدید کرده و از وی خواستند به غزه برود.

دفتر رئیس رژیم صهیونیستی در این خصوص اعلام کرد: شکایتی را علیه این افراطی‌ها که ریولین را تهدید کرده‌اند، تنظیم کرده و به نیروهای امنیتی یک رژیم ارائه کرده‌اند. همچنین همراه با متن شکایت، تصاویری از نوشته‌ها و اظهارات این یهودیان افراطی ارائه شده که در آنها ریولین را دیگر نماینده یهودیان نداسته‌اند و وی را "بهترین رهبر برای اعراب و نه یهودیان" خوانده‌اند.

در برخی از این متن‌ها از ریولین خواسته شده استعفا دهد چراکه دیگر به خواسته‌های یهودیان توجهی ندارد.

تمامی این واکنش‌ها به دلیل انتقاد دو روز گذشته ریولین از جنایت سوزاندن خانواده دوابشه و محکومیت این اقدام از سوی وی است. رئیس رژیم صهیونیستی همچنین یورش به جمعی از همجنس‌بازان در قدس اشغالی را محکوم کرد و گفت: "این دو جنایت توسط یک گروه از یهودیان افراطی تروریستی انجام شده است. به نظر می‌رسد می‌توان عاملان این دو یورش را "ورژن عبری داعش در قدس" دانست."

ریولین همچنین با شرکت در تظاهرات سرزمین‌های اشغالی در محکومیت این دو اقدام گفت: نمی‌توان آتش این فتنه را تنها با یک تحصن برای ابراز همدردی و یا یک تظاهرات خاموش کرد. نمی‌توان این آتش را با گذاشتن چند پیام در فیس‌بوک یا اظهارات رسانه‌ای خاموش کرد. ناگهان گروهی که می‌توان آنها را به سادگی علف‌های هرز باغچه خواند، شرایط را تغییر دادند. در هر جامعه‌ای حاشیه‌هایی وجود دارد که افراطی‌ها به آن می‌پردازند اما ما امروز باید با شجاعت از خود بپرسیم چه چیزی به این افراطی‌ها اجازه داد در روند کلی جامعه دخالت کنند؟ چه عاملی باعث شده این علف‌های هرز با کارهای خود بقیه را تهدید کنند؟

ریولین همچنین با انتشار مقاله‌ای به زبان‌های عربی و عبری در روزنامه "یدیعوت آحارونوت" از شهرک‌نشین‌ها خواست عملکرد خود را با دقت کنترل کنند. وی از تمامی رهبران تل‌آویو نیز خواست آشکارا تروریسم را محکوم کرده و پایبندی جدی خود را به مقابله با خشونت‌ها، نژادپرستی، ارزش‌های قانونی و دموکراسی ابراز کنند.

انتهای پیام

کد N909058