معاون آستان قدس رضوی خبر داد

افزایش 2 برابری سفیران امام رضا(ع) در جشن‌های «زیرسایه خورشید»

امام رضا ع

معاون اماکن متبرکه و امور زائرین آستان قدس رضوی از حضور ۳۳۰ سفیر امام رضا(ع) در هشتمین دوره جشن‌های مردمی «زیرسایه خورشید» در سال جاری خبر داد.

معاون اماکن متبرکه و امور زائرین آستان قدس رضوی از حضور ۳۳۰ سفیر امام رضا(ع) در هشتمین دوره جشن‌های مردمی «زیرسایه خورشید» در سال جاری خبر داد.

وی گفت: این افراد با کاروان‌های رضوی روانه شهرهای گوناگون در ایران و خارج از کشور می‌شوند.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، سیدخلیل منبتی با بیان اینکه فعالیت‌های طرح «زیر سایه خورشید» فرامرزی است که دستاوردهای معنوی به همراه دارد، گفت: سفیران طرح «زیرسایه خورشید»، به عنوان سفیران امام رضا(ع) از قطعه‌ای از بهشت به شهرها و کشورهای دیگر اعزام می‌شوند، بنابراین باید مراقب قول و سخن‌های خود باشند و بکوشند اگر مطلبی را وعده می‌دهند، تحقق یابد.

وی به افزایش دو برابری شمار سفیران رضوی در سال جاری اشاره کرد و افزود: سال گذشته طرح «زیر سایه خورشید» با حضور 180 سفیر برگزار شد که امسال با همراهی 330 سفیر امام رضا(ع) اجرایی می‌شود.

منبتی با بیان اینکه این سفرها نباید به زمان و مکان خاصی محدود شود و در طول سال باید ادامه داشته باشد، افزود: افرادی هستند که عمری به پابوسی حرم رضوی مشرف نشده‌اند و حضور سفیران امام رضا(ع) در افراد تأثیر خوب و مثبتی بر جای می‌گذارد و دهه کرامت رضوی و ایام فرخنده ولادت حضرت رضا(ع) آغازی است برای اعزام کاروان‌های «زیر سایه خورشید» به نقاط گوناگون تا کسانی که از قافله زائران رضوی جا مانده‌اند به واسطه حضور کاروان‌های رضوی دل خود را روانه صحن و سرای حریم ملکوتی حضرت رضا(ع) کنند.

نخستین اجلاس هم‌اندیشی و هماهنگی کاروا‌ن‌های رضوی در راستای برگزاری هشتمین دوره جشنهای مردمی «زیرسایه خورشید» در مشهد با حضور نمایندگان تشکلهای مجری، مبلغان، خدام و دیگر اعضای کاروان‌های رضوی به همت مؤسسه جوانان آستان قدس رضوی برگزار شد.

براساس این گزارش،‌ هشتمین دوره جشن‌های مردمی و معنوی زیرسایه خورشید موسسه جوانان آستان قدس رضوی همزمان با دهه کرامت رضوی با رویکرد گسترش جایگاه سیره و سنت ثامن الحجج(ع) و با درنظر گرفتن شور معنوی در داخل و خارج امسال در بیش از 250 شهر از استان‌های کشور و 110 شهر از 22 کشور دنیا برگزار خواهد شد.

انتهای پیام

کد N908886