ادامه پیشروی ارتش سوریه در دشت‌ استراتژیک الغاب در حماه

سیاسی

ارتش سوریه و نیروهای مقاومت به عملیات گسترده خود در دشت "الغاب" در استان حماه ادامه می‌دهند و با کسب پیروزی‌های چشمگیر، جبهه دیگری را در محور الرمانیه این استان علیه گروه‌های افراطی باز کردند.

ارتش سوریه و نیروهای مقاومت به عملیات گسترده خود در دشت "الغاب" در استان حماه ادامه می‌دهند و با کسب پیروزی‌های چشمگیر، جبهه دیگری را در محور الرمانیه این استان علیه گروه‌های افراطی باز کردند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه خبری ایلاف، رامی عبدالرحمان، رئیس دیده‌بان حقوق بشر سوریه اعلام کرد که ارتش سوریه با حمایت حزب‌الله لبنان حملاتی را علیه گروه‌های مسلح مستقر در منطقه الغاب واقع در نزدیکی استان لازقیه انجام دادند و در درگیری‌های سه روز گذشته در این منطقه، بیش از 100 تن کشته شده‌اند.

دشت‌ الغاب سوریه دروازه ورود به استان علوی نشین لاذقیه و ساحل سوریه است که پشتوانه اصلی نظام دمشق محسوب می‌شوند و در صورت کنترل گروه‌های تروریستی بر این دشت، کار برای ارتش سوریه بسیار سخت خواهد شد.

روز دوشنبه "جیش الفتح" که ائتلافی متشکل از گروه‌های مسلح تندرو به رهبری جبهه النصره است حملات گسترده خود را علیه مواضع دولتی در این منطقه که در شمال غرب سوریه و در مجاورت استان لاذقیه است، آغاز کرد. در مقابل ارتش سوریه با حمایت نیروهای محلی و حزب‌الله لبنان به شدت مواضع جیش الفتح را مورد حمله قرار داده است.

دیدبان حقوق بشر سوریه می‌گوید: طی سه روز گذشته ارتش سوریه موفق شده نزدیک به نیمی از مناطقی که در دشت الغاب از دست داده بود را باز پس بگیرد.

مدیر دیده‌بان حقوق بشر سوریه افزود: ظرف 72 ساعت گذشته، دستکم 73 شبه نظامی مخالف و 42 تن از نیروهای دولتی سوریه و همپیمانان آنها در دشت الغاب کشته شده‌اند. نیروی هوایی سوریه روز یکشنبه پایگاه‌های شورشیان را به شدت بمباران کرد.

پایگاه خبری النشره لبنان نیز با اشاره به آغاز عملیات گسترده ارتش سوریه در محور الرمانیه، روستایی در منطقه الغاب اعلام کرد که ارتش عملیات گسترده خود را ابتدا با بمباران شدید مراکز نیروهای مسلح آغاز کرد تا در ادامه بتواند به این پایگاه‌های آنها یورش ببرد.

انتظار می‌رود در این عملیات، ارتش موفق شود مجددا کنترل شهر استراتژیک الشغور را به دست بگیرد.

همچنین ارتش سوریه و نیروهای مقاومت موفق شدند کنترل کامل محله الحکمه در شرق منطقه الزبدانی واقع در حومه دمشق را از دست تکفیری‌ها خارج کنند.

ارتش و نیروهای مقاومت در این عملیات تعداد زیادی از تکفیری‌ها را به هلاکت رسانده و تعدادی زخمی شدند.

انتهای پیام

کد N908853