عضو کمیسیون اجتماعی مجلس:

کارآفرینان رزمندگان خط مقدم هستند

اشتغال,کارآفرینی

یک عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: دولت هیچ برنامه‎ای برای نزدیک کردن نرخ بیکاری به میانگین ندارد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) ایرج عبدی در دهمین جشنواره امتنان از کارآفرینان برتر استان لرستان اظهار کرد: مشکل ما در حوزه اشتغال بسیار زیاد استف اما آمار بیکاری استان ما از 21 درصد به 14.5 درصد رسیده و این به خاطر فعال شدن کارگاه‎های استان است. کاهش بیکاری استان نشان می‎دهد مسیر را درست پیموده‎ایم و امید می‎رود روز به روز بیشتر و هوشمندانه‎تر به نتیجه برسیم.

وی ادامه داد: 4 هزار میلیارد بودجه برای اشتغال فارغ‎التحصیلان دانشگاهی اختصاص داده شده که آن را به بخش کشاورزی و صنعت اختصاص داده‎اند. ما در مجلس تمام سعی خود رابه کار بسته‎ایم که آن را دوباره بازگردانیم. کارآفرینی کار پیچیده‎ای است و کسی که می‎خواهد در این مسیر گام بردارد باید فردی توانمند باشد. با مالیات بیمه و بهره 24 درصد یک فرد چطور می‎تواند به کارآفرینی بپردازد. در این شرایط سخت کارآفرینان جزء افتخارآفرینان و رزمندگان خط مقدم هستند.

وی مدعی شد: در یک استان آمار بیکاری 22 درصد و دیگری 0.5 درصد است که اگر این آمار دو برابر شوند دولت هیچ برنامه‎ای برای نزدیک کردن آن به میانگین ندارد و اگر این آمار بحرانی شود نمی‎تواند کاری از پیش برد.

این عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: دولت مکلف به اجرای قانون است. وزارت کار مسئول اشتغال‎آفرینی نیست اما تنظیم آن را به عهده دارد و باید برای آن برنامه ارائه دهد. دولت و مجلس حساسیت زیادی روی موضوع اشتغال دارند و باید تعادل را ایجاد کنند.

انتهای پیام

کد N908779