قانونگذار آلمانی: برلین سیستم موشکی پاتریوت خود را از ترکیه خارج کند

یکی از اعضای پارلمان آلمان گفت، استقرار سیستم دفاع موشکی پاتریوت در ترکیه اصلا منطقی نیست و دولت برلین آن را به دلایل سیاسی مستقر کرده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، "دیتمار بارش"، یکی از اعضای پارلمان آلمان گفت: ارتش آلمان باید سریعا سیستم زمین به هوای پاتریوت خود را از ترکیه خارج کند چون این سلاح تنها باعث تقابل نظامی میان آنکارا و شبه‌نظامیان کُرد شده است.

در دسامبر 2012، ارتش آلمان یکی از سیستم‌های موشکی پاتریوت خود را در 100 کیلومتری مرز سوریه با ترکیه و برای حفاظت از این کشور در مقابل حملات احتمالی مستقر کرد.

از اواخر ژوئیه 2015، دولت آنکارا حملات هوایی علیه داعش در سوریه و نیروهای حزب کارگران کردستان ترکیه (پ.ک.ک) در شمال عراق انجام داده است. شبه‌نظامیان پ.ک.ک به انجام حملات در جنوب شرق ترکیه مبادرت کرده‌اند.

این قانونگذار آلمانی در مصاحبه‌ای با روزنامه ولت آم زونتاک گفت: ارتش ترکیه مواضع پ.ک.ک را که به صورت موثر با داعش می‌جنگند، بمباران کرده است. در حال حاضر کُردها با سلاح آلمانی بمب‌افکن‌های ترکیه را هدف قرار می‌دهند و این کاملا بیهوده است.

وی ادامه داد: استقرار سیستم دفاع موشکی پاتریوت هیچ معنایی ندارد و دولت برلین باید آن را سریعا از ترکیه خارج کند.

انتهای پیام

کد N908628