حمایت سوریه از طرح مسکو برای تشکیل ائتلاف منطقه‌ای ضدتروریسم

سوريه

معاون وزیر خارجه سوریه تاکید کرد که دمشق از طرح رئیس‌جمهوری روسیه برای تشکیل ائتلاف منطقه‌ای ضدتروریسم حمایت کرده و آماده است تا طرف اصلی در این ائتلاف باشد.

معاون وزیر خارجه سوریه تاکید کرد که دمشق از طرح رئیس‌جمهوری روسیه برای تشکیل ائتلاف منطقه‌ای ضدتروریسم حمایت کرده و آماده است تا طرف اصلی در این ائتلاف باشد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه شبکه خبری سوریه الآن، فیصل مقداد، معاون وزیر خارجه سوریه در نشستی که با حضور اعضای حزب بعث در دمشق برگزار شد، تاکید کرد: تا زمانی که مبارزه با تروریسم به عنوان اولویت مطلق در نظر گرفته نشود. هیچ‌گونه راهکاری درخصوص سوریه به نتیجه مطلوب خود نمی‌رسد.

وی در این نشست که درخصوص «طرح‌های بین‌المللی و پیروزی‌های ارتش سوریه بود»، گفت: ما چیزی به نام "تروریسم میانه‌رو" نداریم، هر کسی که سلاح به دست گرفته و با دولت بجنگد تروریسم محسوب می‌شود و باید با آن مقابله کرد.

مقداد گفت: سوریه از طرح ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه برای تشکیل ائتلاف منطقه‌ای در مبارزه با تروریسم حمایت می‌کند و آماده است تا عامل و طرف اصلی این ائتلاف باشد؛ چراکه هدف آن ایجاد راهکار و نه مشکل‌آفرینی است.

وی گفت: سوریه بارها از دشواری پیوستن کشورهایی که حامی تروریسم هستند به این ائتلاف، صحبت کرده است اما باید به این مساله ایمان داشته باشیم که برخی از طریق آگاهی از خطرات تروریسم می‌توانند به راه درست هدایت شوند.

پیش از این نیز عمران الزعبی، وزیر اطلاع رسانی سوریه شرط همکاری برای مبارزه با تروریسم را تغییر در سیاست برخی کشورها اعلام کرده بود.

ولادیمیر پوتین ماه گذشته میلادی طرحی را برای تشکیل ائتلاف منطقه‌ای با شرکت اردن، سوریه، عربستان و ترکیه جهت مبارزه با تروریسم مطرح کرد.

مقداد درباره ماموریت استفان دی‌میستورا، فرستاده سازمان ملل به سوریه نیز گفت: سوریه با بررسی طرح‌های دی‌میستورا مخالفتی ندارد و وی باید توجه کند که حل بحران سوریه تنها از طریق مذاکرات میان خود سوری‌ها و با رهبری سوریه ممکن است.

وی تشریح کرد: دی‌میستورا مدعی است که وی سند ژنو 1 را اساس راهکار حل بحران سوریه قرار داده است ما نیز به وی گفتیم که تمامی اقداماتی را که با اراده مردم سوریه هماهنگ باشد اتخاذ می‌کنیم و هرگونه اقدام گزینشی در برخورد با این سند قابل قبول نیست.

انتهای پیام

کد N908589