ریک پری:

به توافق هسته ای با ایران پایان می دهم

سیاسی

فرماندار سابق تگزاس و یکی از نامزدهای حزب جمهوریخواه انتخابات ۲۰۱۶ گفت در صورت برنده شدن در انتخابات، در اولین روز ریاست جمهوری به توافق هسته ای با ایران پایان خواهد داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، ریک پری در گفتگو با کریس والاس در شبکه خبری فاکس نیوز و در پاسخ به سوالی درباره اولین اقدامش به عنوان رئیس جمهور، اظهار داشت: من در اولین روز کاری ام به توافق هسته ای با ایران پایان می دهم و مرزهای کشور را با مکزیک امن می سازم.

وی اظهار داشت: توافق هسته ای با ایران را پاره خواهم کرد زیرا فکر می کنم این بزرگترین چالشی است که ما در کشور با آن روبه رو هستیم. ایران و گروه ۱+۵ متشکل از آمریکا، روسیه، انگلیس، فرانسه، چین و آلمان در روز ۲۳ تیرماه به توافقی جامع برای حل و فصل نهایی موضوع هسته ای ایران دست یافتند. این در حالی است که بسیاری از جمهوریخواهان آمریکایی مخالف این توافق هستند.

فرماندار سابق تگزاس تصریح کرد: به طور مشخص امن کردن مرزها با مکزیک به شدت مهم است. ریک پری که در سال ۲۰۱۲ نیز نامزدی خود را برای ریاست جمهوری اعلام کرده بود، گفت که این بار بیش از گذشته تمرکز خود را بیشتر بر روی مناظرات انتخاباتی قرار خواهد داد.

وی قرار است در اواخر هفته جاری با دونالد ترامپ دیگر نامزد انتخابات ریاست جمهوری آمریکا از حزب جمهوریخواه مناظره انتخاباتی داشته باشد.