الحوثی: مقاومت در برابر دشمن اصالت ملت یمن را ثابت می‌کند

رهبر انصارالله یمن در سخنانی به تحلیل آخرین اوضاع کشورش و منطقه پس از گذشت بیش از 5 ماه از تجاوز سعودی‌ها پرداخت.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)،‌ عبدالملک الحوثی، رهبر انصارالله یمن در ابتدای این سخنرانی از مقاومت ملت کشورش در برابر حملات وحشیانه دشمن تمجید کرد و گفت: این مقاومت، واقعیت و اصالت ملت یمن را اثبات می‌کند و دشمن در برابر ارده مردم یمن و استقامت آنها شکست خورده است.

رهبر انصارالله خطاب به ملت یمن گفت: شما وارد نبرد شرف، استقامت، استقلال، آزادی و دفاع مشروع و مقدس شده‌اید.

وی تاکید کرد که هیچ کس با هر نوع امکانات و تجهیزاتی نمی‌تواند جلوی ملت یمن در جنگ علیه ظلم و ستم را بگیرد. ملت یمن در موضع حق قرار دارد و از آبرو و شرافت خود دفاع می‌کند و بنابرین در مسیری قرار دارد که پیروز خواهد شد.

رهبر انصارالله تصریح کرد: اوضاع یمن نشان می‌دهد که هرچه دشمن بر فشارها و تجاوزاتش اضافه کند، مردم یمن بیدارتر می شوند.

الحوثی در ادامه به حمله شدید طرفداران منصور هادی به عدن اشاره کرد و گفت: آنچه که در عدن رخ داده است، دستاورد محدودی برای دشمن به همراه داشت. دشمن با وجود این که تجهیزات زیادی در اختیار داشته است، اما نشان داد که هر اندازه دشمنی افزایش یابد، احساس مسئولیت ملت ما بیشتر می شود.

وی تاکید کرد که تحولات اخیر عدن نه تنها پیروزی برای دشمنان به همراه نداشته است، بلکه آنها را در باتلاقی بزرگ گرفتار کرده است.

رهبر انصارالله یمن با تأکید بر این که اسرائیل از حمله عربستان به یمن سود می‌برد، خطاب به مردم یمن گفت: دلیل این که نسبت به سرزمین شما طمع دارند، موقعیت جغرافیایی ممتاز آن است. وی تصریح کرد: این گونه اقدامات مطمئنا منجر به شکست مردمی که خواری و ذلت را نمی‌پذیرند، نخواهد شد.

وی گفت: هر چه فعالیت رسانه‌ای گمراه کننده و غیر واقعی، تبلیغات و دروغ پردازی‌ها و اتهام‌زنی‌های دشمن زیاد باشد، باز هم نمی تواند جنایات هولناک، زشت و بی سابقه ای را که در یمن رخ داده است، تحت الشعاع قرار دهد. این جنایات همه ادعاهای دشمن را رسوا کرد. آن چه متجاوز به دنبالش است چیز دیگری است. مقابله با متجاوزگر وحشی مسئولیت و وظیفه همگانی است.

رهبر انصارالله یمن خاطرنشان کرد: اقدامات و توطئه‌هایی که اهداف آن به تسلیم واداشتن ملت یمن است، بی شک به نتیجه نخواهند رسید و نمی‌توان آنها را قبول کرد.

انتهای پیام

کد N908371