گزارش رسالت:

سكوت رسانه های آمریكایی‌در قبال كودک سوزی صهیونیست‌ها

سیاسی

رسانه های آمریکایی ترجیح داده اند در حرکتی هماهنگ با سیاستمداران این کشور در قبال این فاجعه بزرگ و نابخشودنی سکوت کنند.

به گزارش خبرگزاری مهر، روزنامه رسالت در گزارش خبری صفحه نخست خود نوشت: در حالی که شهادت مظلومانه و دردناک علی دوابشه، نوزاد یکسال و نیمه فلسطینی توسط صهیونیستها زلزله ای تازه در جهان اسلام ایجاد کرده و خشم جهانی از صهیونیستها را دوچندان ساخته است، رسانه های آمریکایی ترجیح داده اند در حرکتی هماهنگ با سیاستمداران این کشور در قبال این فاجعه بزرگ و نابخشودنی سکوت کنند. شهرک نشینان رژیم صهیونیستی با پرتاب بمب آتش‌زا و کوکتل مولوتوف دو خانه فلسطینیان را در روستای «دوما» در نزدیکی شهر «نابلس» به آتش کشیدند. در این حمله نوزادی ۱۸ ماهه به نام «علی سعد دوابشه» زنده زنده سوزانده شد و به شهادت رسید.

شهادت نوزاد فلسطینی با اعتراضات گسترده‌ای روبه‌رو شد و حتی کار به جایی رسید که علاوه بر صدور بیانیه شورای امنیت سازمان ملل، بان‌کی‌مون دبیرکل این سازمان قصور رژیم صهیونیستی در مجازات خشونت‌های قبلی شهرک‌نشین‌ها را عامل سوزانده شدن کودک شیرخواره فلسطینی دانست.واکنشها و اعتراضات به شهادت نوزاد فلسطینی تا جایی پیش رفت که یک خبرنگار ارشد و با سابقه آمریکایی هم اعتراض خود را به اقدام شهرک‌نشینان رژیم صهیونیستی اعلام کرد.

«جرالدو ریورا» مجری و کارشناس ارشد فاکس نیوز در صفحه توئیتر شخصی خود نوشت: «اکنون یک نوزاد توسط یک یهودی افراطی در اراضی اشغالی تا حد مرگ سوزانده شده. تا چه مدت ما می‌خواهیم از سرکوب فلسطینیان چشم‌پوشی کنیم؟»«ریوررا»ی ۷۲ ساله در حالی این اظهارات را مطرح کرد که اظهارات پیشین وی درباره ایران هم خبرساز شده بود. او اوایل اردیبهشت در برنامه تلویزیونی ضمن رد ادعاها درباره تروریست بودن ایران، عربستان سعودی و تفکر وهابی را عامل تروریسم در جهان دانست و حتی خواستار انتشار گزارش کامل محرمانه درباره نقش داشتن سعودیها در حملات ۱۱ سپتامبر شده بود.این در حالی‌است که  جنایت اخیر شهرک نشینان صهیونیست در آتش زدن منازل فلسطینی ها در حومه نابلس که به زنده سوزی یک کودک ۱۸ ماهه فلسطینی انجامید، پرسش هایی را در باره علل و اهداف این جنایت و میزان نقش رژیم صهیونیستی در آن و همچنین واکنش های داخلی و خارجی در قبال  آن ایجاد کرده است و برهمین اساس به نظر می رسد با کالبدشکافی دقیق این جنایت تا حدودی می توان به چشم انداز تحولات آتی سرزمین‌های اشغالی پی برد.

این جنایت در بستری روی داد که رژیم صهیونیستی چه به تنهایی و چه به واسطه شهرک نشینان صهیونیست خیز جدیدی در سرزمین های اشغالی و به‌خصوص در شرق بیت المقدس برداشته است که از حدود یک هفته قبل از وقوع این جنایت به طور مستمر ادامه داشته است که از جمله مصادیق آن می توان به تعرضات مکرر به مسجد الاقصی ، اهانت به پیامبر  گرامی اسلام ، ارائه طرح احداث نزدیک به یک هزار واحد مسکونی جدید در کرانه باختری و شرق بیت المقدس و افزایش روند تخریب  منازل و فروشگاههای فلسطینی ها به‌خصوص در شرق قدس اشاره کرد .با توجه به اینکه همه این اقدامات با هدایت و تحریک رژیم صهیونیستی صورت گرفته بود لذا نمی توان از نقش این رژیم در جنایت جدید شهرک‌نشینان در حومه نابلس نیز غافل شد .اهمال رژیم صهیونیستی در بازداشت عوامل ارتکاب این جنایت نیز به روشنی نقش مستقیم تل آویو و جناح راستگرای حاکم به رهبری نتانیاهو را در این زمینه آشکار می سازد . حال ممکن است این سئوال پیش آید که رژیم صهیونیستی از دامن زدن به این اقدامات ضد انسانی و تحریک آمیز در پی چه هدف یا اهدافی است؟

اگر واکنش های صورت گرفته در خلال روند منتهی به زنده سوزی کودک فلسطینی  جمع بندی و با حجم و گستره اقدامات صورت گرفته مقایسه شود به روشنی این نتیجه حاصل می شود که این واکنش ها هر چند در خور توجه بوده و از حساسیت های داخلی و خارجی به مسئله فلسطین حکایت دارد اما به هیچ وجه کافی نبوده وهنوز نمی تواند نقش بازدارنده در برابر این رژیم ایفا کند.رویکرد آمریکا و کشورهای اروپایی نسبت به این موضوع، به گونه ای‌است که منجر به افزایش وقاحت صهیونیست‌ها می شود.هرچند رژیم صهیونیستی به واسطه شهرک نشینان صهیونیست درصدد ایجاد فضایی برای  جلوگیری از پیشبرد دور جدید تحرکات در ارتباط با بحران فلسطین بوده است اما با توجه به ارتکاب جنایت جدید از سوی شهرک نشینان آرامش قبل از توفان بر سرزمین های اشغالی حاکم شده است و هر آن امکان  توسل به اقدامات تلافی جویانه از سوی فلسطینی ها وجود دارد . در این صورت امکان دارد اوضاع در سرزمین های اشغالی بار دیگر بر هم ریزد.برخی تحلیلگران معتقدند انتفاضه جدید در فلسطین به زودی رخ خواهد داد. انتفاضه ای هوشمندانه که نتیجه ای جز استیصال و شکست صهیونیستها و حامیان غربی آنها نخواهد داشت.