دمیرتاش خواهان آتش‌بس میان دولت ترکیه و پ.ک.ک شد

ترکیه

رهبر حزب دموکراتیک مردم ترکیه با بیان این که حزب کارگران کردستان (پ.ک.ک) باید سلاحش را زمین بگذارد، گفت که دولت ترکیه نیز در مقابل آن باید عملیات نظامی خود علیه این گروه را متوقف کرده و گشوده شدن باب مذاکرات را اعلام کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از سایت اینترنتی المحیط، "صلاح الدین دمیرتاش"، رهبر حزب دموکراتیک مردم ترکیه در گفتگویی با خبرنگاران پیش از شرکت در نشست روسای دفاتر این حزب در ایالت‌های ترکیه که در مقر اصلی این حزب در آنکارا برگزار شد، گفت که در مورد آتش‌بس متقابل میان دولت ترکیه و پ.ک.ک صحبت می‌کند تا هر یک از آنها به کارگیری سلاح علیه طرف دیگر را متوقف کند.

وی تاکید کرد که موضع آشکار حزب او مخالفت با خشونت و به کارگیری از سلاح است.

دمیرتاش تصریح کرد که نشست حزب او تحولات کنونی را مورد ارزیابی قرار می‌دهد و آنچه که می‌تواند برای توقف درگیری‌ها و بازگرداندن صلح به کشور انجام دهد، بررسی می‌کند.

وی درخصوص اخباری مبنی بر کشته شدن غیرنظامیان در یکی از روستاهای شمال عراق در پی حملات هوایی ترکیه به اردوگاه پ.ک.ک گفت: ما پیشنهادی به پارلمان ترکیه برای اعزام کمیته‌ای به روستای مذکور داده‌ایم. وزارت خارجه ترکیه اعلام کرده است که در مورد این رخداد تحقیق خواهد کرد، اما مشخص است که در میان غیرنظامیان نیز افرادی کشته شده‌اند، به همین دلیل ما تمام تلاش خود را برای حضور عاملان کشتار غیرنظامیان در مقبال دستگاه قضاء داخلی و بین المللی می‌کنیم.

انتهای پیام

کد N908201