هشدار وزارت امنیت آمریکا درباره انجام حملات تروریستی با استفاده از پهپاد

سیاسی

وزارت امنیت آمریکا به آژانس‌های پلیس سراسر کشور درباره احتمال انجام حملات توسط پهپادها هشدار داد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه خبری سی بی اس، براساس ارزیابی اطلاعاتی وزارت امنیت کشور آمریکا، با وجود افزایش حوادث ناشی از پرواز پهپادها در حریم هوایی این کشور درخواست‌ها برای استفاده از ابزارهای پروازی بدون خلبان نیز افزایش یافته است. اما دشمنان می‌توانند از این پهپادها برای انجام عملیات تروریستی و جنایتکارانه بهره ببرند.

براساس بولتن منتشر شده توسط وزارت امنیت کشور آمریکا، این پهپادها علاوه بر آنکه مورد استفاده سازمان‌های تروریستی و تروریست‌های داخلی قرار می‌گیرند، می‌توانند توسط افراط گرایان خشن، سازمان‌های قاچاق مواد مخدر و مجریان مستقل نیز مورد استفاده قرار گیرند. همچنین این پهپادها یک خطر بالقوه امنیتی هستند چون می‌توان از آنها سوء استفاده کرد.

برخی از کارشناسان بر این باورند که این پهپادها قابلیت‌ حمل سلاح و تسلیحات شیمیایی را دارند. در این بولتن به تهدیدهایی خاصی اشاره نشده اما چالش‌هایی را که این پهپادها به وجود آورده‌اند، ذکر کرده است.

بولتن‌های اطلاعاتی تقریبا هر هفته و در پی افزایش تهدیدهای حامیان داعش منتشر می‌شوند اما پهپادها موضوع اصلی مطالب آن‌ها را تشکیل نمی‌دهند.

استفاده از پهپادها در آمریکا مشکلاتی ایجاد کرد که از جمله آن مخدوش کردن عملیات آتش نشان‌ها در اطفای حریق است. در همین حال، آدام شیف، نماینده آمریکایی از اداره فدرال هوانوردی خواسته تا قوانینی را برای ممنوعیت پرواز این پهپادها در مناطقی که حریق جنگل‌ها وجود دارد ایجاد کند.

انتهای پیام

کد N908185