فرماندار چابهار اعلام کرد:

جزئیاتی از وضعیت اتباع 10 کشتی چینی غیرمجاز در چابهار

ایران و چین

فرماندار چابهار بدون اشاره به تعداد اتباع حاضر در 10 کشتی صیادی چینی غیرمجاز در چابهار گفت: اتباع چینی درون کشتی و داخل آب توقیف شده‌اند و از همان جا از سوی ماموران نظارت می‌شوند.

احمدموهبتی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)منطقه سیستان و بلوچستان، اظهار کرد: ۱۰ کشتی ترال وارد حوزه آب‌های سرزمینی شده‌اند که به دلیل نداشتن مجوز توقیف شده‌اند.

وی ادامه‌ داد: به سبب نداشتن مجوز ماهیگیری این کشتی‌ها متوقف شده‌اند و مراحل قانونی از طریق وزرات امور خارجه در حال پیگیری است.

وی در پاسخ به این‌که «این کشتی‌ها چه مدت در آب‌های ایران ماهیگیری کرده‌اند» تصریح‌کرد: کشتی‌ها به محض ورود متوقف شده‌اند و موفق به هیچ عملیات صیدی نشده‌اند.

فرماندار چابهار اظهار کرد: اتباع چینی پس از توقیف کشتی‌ها درون کشتی و داخل آب توقیف شده‌اند و از همان جا از سوی ماموران نظارت می‌شوند.

وی با بیان این‌که «تاکنون دلیل ورود این کشتی‌ها به آب‌های ایران مشخص نشده است»، خاطرنشان کرد: در رابطه با حکم مجازات این اتباع، قاضی باید تصمیم بگیرد شاید پس از پیگیری علت ورود این کشتی‌ها اشکال فنی در دستگاه‌های رادار باشد که در این صورت حکم‌ها متفاوت خواهند بود. اگر برای اقدام ضد امنیتی یا صید نیز وارد آب‌های سرزمینی شده باشند، این حکم متفاوت خواهد بود.

انتهای پیام

کد N908102