سخنگوی وزارت کشور: هزینه های انتخاباتی شفاف سازی می شود

ایرنا نوشت:

 سخنگوی وزارت کشور با بیان اینکه از نامزدهای احتمالی تقاضا کردیم زودتر از موعد، فضای کشور را انتخاباتی نکنند، گفت: اگر کسی احیانا نقض مقررات کند، مطابق ضوابط با او برخورد و رفتار می شود.

حسینعلی امیری در حاشیه آیین معارفه معاونین سازمان تعزیرات حکومتی در گفت وگو با ایرنا افزود: برنامه ها در ستاد انتخابات کشور تقریبا بطور مرتب انجام می شود و استان ها نیز در حال سازماندهی هستند.

وی ادامه داد: عمدتا در جلسه اخیر ستاد انتخابات کشور، موضوع تبلیغات و ستاد انتخاباتی زودرس در دستور کار بوده و شرایط استان ها را رصد می کنیم و از نامزدهای احتمالی تقاضا کردیم زودتر از موعد انتخابات، فضای کشور را انتخاباتی نکنند.

سخنگوی وزارت کشور با بیان اینکه ملاک قانون است، خاطرنشان کرد: اگر کسی احیانا نقض مقررات کند، در جای خود، مطابق ضوابط با او برخورد و رفتار می شود.

هزینه های انتخاباتی شفاف سازی می شود

قائم مقام وزیر کشور در امور مجلس افزود: لایحه شفاف سازی هزینه انتخاباتی را تقدیم دولت کردیم و امیدواریم هر چه زودتر به مجلس برود و تصویب شود.

وی در پاسخ به این سووال که آیا این لایحه قبل از انتخاب دهمین دوره مجلس شورای تصویب می شود، گفت: امیدواریم تا قبل از آن به تصویب برسد که این موضوع البته به تراکم کار در دولت و مجلس شورای اسلامی بستگی دارد.

امیری ادامه داد: فکر می کنیم این لایحه می تواند در جهت شفاف سازی و ایجاد اعتماد و اطمینان بیشتر موثر باشد. البته موضوع شفاف سازی هزینه انتخاباتی همیشه مدنظر قرار داشته اما این لایحه ای که تهیه و تقدیم دولت و مجلس شده، تکلیفی برای نامزدها مشخص می کند تا هزینه انتخاباتی را شفاف کنند تا بی اعتمادی در جامعه ایجاد نشود.
27213

 

کد N908035