۰

سخنگوی وزارت کشور: هزینه های انتخاباتی شفاف سازی می شود

  • ۱۴بازدید
  • ۰ رای
  • ۰ دیدگاه

ایرنا نوشت:

 سخنگوی وزارت کشور با بیان اینکه از نامزدهای احتمالی تقاضا کردیم زودتر از موعد، فضای کشور را انتخاباتی نکنند، گفت: اگر کسی احیانا نقض مقررات کند، مطابق ضوابط با او برخورد و رفتار می شود.

حسینعلی امیری در حاشیه آیین معارفه معاونین سازمان تعزیرات حکومتی در گفت وگو با ایرنا افزود: برنامه ها در ستاد انتخابات کشور تقریبا بطور مرتب انجام می شود و استان ها نیز در حال سازماندهی هستند.

وی ادامه داد: عمدتا در جلسه اخیر ستاد انتخابات کشور، موضوع تبلیغات و ستاد انتخاباتی زودرس در دستور کار بوده و شرایط استان ها را رصد می کنیم و از نامزدهای احتمالی تقاضا کردیم زودتر از موعد انتخابات، فضای کشور را انتخاباتی نکنند.

سخنگوی وزارت کشور با بیان اینکه ملاک قانون است، خاطرنشان کرد: اگر کسی احیانا نقض مقررات کند، در جای خود، مطابق ضوابط با او برخورد و رفتار می شود.

هزینه های انتخاباتی شفاف سازی می شود

قائم مقام وزیر کشور در امور مجلس افزود: لایحه شفاف سازی هزینه انتخاباتی را تقدیم دولت کردیم و امیدواریم هر چه زودتر به مجلس برود و تصویب شود.

وی در پاسخ به این سووال که آیا این لایحه قبل از انتخاب دهمین دوره مجلس شورای تصویب می شود، گفت: امیدواریم تا قبل از آن به تصویب برسد که این موضوع البته به تراکم کار در دولت و مجلس شورای اسلامی بستگی دارد.

امیری ادامه داد: فکر می کنیم این لایحه می تواند در جهت شفاف سازی و ایجاد اعتماد و اطمینان بیشتر موثر باشد. البته موضوع شفاف سازی هزینه انتخاباتی همیشه مدنظر قرار داشته اما این لایحه ای که تهیه و تقدیم دولت و مجلس شده، تکلیفی برای نامزدها مشخص می کند تا هزینه انتخاباتی را شفاف کنند تا بی اعتمادی در جامعه ایجاد نشود.
27213

 

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.