معاون ستاد عالی کانون‌های مساجد:

توجه به ذائقه مخاطب، ضرورت اصلی برنامه‌های اوقات فراغت است

مساجد

معاون فرهنگی و هنری ستاد عالی کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد کشور، بر ضرورت توجه به نیاز و ذائقه مخاطب در برنامه‌های اوقات فراغت تأکید کرد.

معاون فرهنگی و هنری ستاد عالی کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد کشور، بر ضرورت توجه به نیاز و ذائقه مخاطب در برنامه‌های اوقات فراغت تأکید کرد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه خراسان شمالی مرتضی طاهریان گفت: توجه به برنامه‌های اوقات فراغت یکی از مهم‌ترین رویکردهای ستاد عالی است که با توجه به اینکه عمده مخاطب کانون‌های مساجد، نوجوانان و جوانان و بعضاً کودکان هستند، نیازمند برنامه ریزی دقیق و اصولی است.

وی راه اندازی دبیرخانه دائمی اوقات فراغت خراسان شمالی در دبیرخانه مساجد و واگذاری آن به کانون تخصصی را اتفاقی خجسته در توسعه فعالیت‌های فرهنگی و هنری و برون سپاری فعالیت‌ها به عنوان رویکرد مهم ستادعالی عنوان کرد و گفت: فعالیت مستمر این دبیرخانه در طول سال موقعیت مناسبی برای تشویق و ترغیب جوانان به فعالیت‌های مسجدی است.

طاهریان، عناوین و موضوعات کلاس‌ها و همچنین برنامه‌ریزی برای حضور همراهان و مادران کودکان در کلاس‌های جنبی همچون قرآن و معارف و کلاس‌های هنری را ابتکاری زیبا و جذاب خواند و اظهار کرد: با توجه به اینکه اوقات فراغت فقط مختص به تابستان نیست، امیدواریم فعالیت این دبیرخانه دائمی زمینه ساز حضور بیش از پیش نوجوانان و جوانان به فعالیت‌های فرهنگی و هنری شود.

معاون فرهنگی و هنری ستادعالی کانون های فرهنگی و هنری مساجد کشور، بر ضرورت توجه به نیاز و ذائقه مخاطب در برنامه‌های اوقات فراغت تأکید کرد و با بیان اینکه قرار نیست ما به جای جوانان تصمیم بگیرم، بر توجه به علاقه و خواسته این طیف و همچنین ایجاد روحیه نشاط و شادابی و برنامه ریزی مدون در این راستا تأکید کرد.

وی با بیان اینکه با برگزاری کلاس‌های اوقات فراغت می‌توان استعدادهای برتر در هر حوزه را کشف کرد، افزود: فعالیت خانه دیجیتال و کتابخانه تخصصی در کنار دبیرخانه دائمی اوقات فراغت، فرصتی فراهم برای استفاده بهینه مخاطبان از این برنامه‌ها است.

معاون فرهنگی و هنری ستادعالی کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد کشور، پرداختن به سیره پیامبر اعظم (ص)، استفاده از ظرفیت خبرگزاری شبستان، کتابخانه مساجد، هسته‌های پژوهشی و طرح تلاوت نور و ... را از اولویت‌های ستاد عالی در بحث پربار کردن فعالیت‌های اوقات فراغت اعلام کرد.

طاهریان با تاکید بر لزوم بهره گیری از ظرفیت‌های سایر مجموعه‌ها برای حمایت از فعالیت‌های فراغتی مساجد، یادآور شد: با برقراری تعامل با مجموعه‌های فرهنگی در قالب تفاهم نامه‌های همکاری می‌توان به خروجی مناسب در این عرصه نائل شد.

انتهای پیام

کد N907888