نمره مسئول واحد تشکیلات جامعه اسلامی مهندسین به عملکرد دو ساله دولت یازدهم

سیاسی

مسئول واحد تشکیلات جامعه اسلامی مهندسین ابراز عقیده کرد که به عملکرد دو ساله دولت یازدهم نمره 14 می دهد.

احمد نیکفر در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، درباره عملکرد دولت تدبیر و امید طی دو سال گذشته و نمره دولت اظهار کرد: با توجه به نقاط ضعف و قوت دولت یازدهم تا اینجا به دولت نمره ای بین 13 و 14 می دهم.

وی با بیان اینکه نقطه قوت دولت در زمینه سیاسی بوده است افزود: دولت یازدهم در بخش سیاسی در مسیر درستی قرار گرفته و از اشخاص کار کشته، وارد و مفیدی استفاده کرده است. مثلا آقای ظریف انسان با سواد، زیرک و متعهدی است که در جای درستی حضور دارد، و یا آقای عراقچی که ما چند جلسه خصوصی هم با او داشته ایم، بسیار به کار خود متعهد و مقید است.

نیک فر مسائل فرهنگی را نقطه ضعف دولت دانست و مدعی شد: اشخاص درستی در راس امور فرهنگی قرار نگرفته اند در اقتصاد یکی از مسائل اصلی اقتصاد ما نظامات اقتصادی است که باید عوض شود ولی متاسفانه مسئولین جرات تغیرات را ندارند.

وی اضافه کرد: دولت دراقتصاد با وجود کنترل تورم توفیق چندانی نداشته است چرا که نتوانسته با پیامدهای کنترل تورم مثل رکود و بیکاری مقابله کند. اگر کنترل تورم همراه با ایجاد اشتغال و رونق اقتصادی باشد فایده دارد وگرنه وقتی مردم توان خرید ندارند و رونقی وجود ندارد خود به خود تورم پایین می آید. البته نباید بی انصاف بود چرا که دولت تلاش خود را کرده ولی عوامل مختلفی وجود داشته که شاید همه آنها تقصیر دولت نبوده اما به هر حال در اقتصاد موفقیت چندانی نصیب دولت یازدهم نشده است.

این فعال سیاسی اصولگرا در ادامه با اشاره به مذاکرات هسته ی گفت: مذاکرات از سال 82 تا الان ادامه داشته و مختص دولت خاصی نبوده و بالاخره در این دولت با تصمیماتی که در نظام گرفته شد، مساله هسته ای به نقطه مطلوبی رسید و بهانه گیری دشمن برداشته شد که این توفیقی برای دولت به حساب می آید.

وی ادامه داد: امروز تعامل سیاسی با دنیا در مسیر درستی قرار گرفته است ؛ اگرچه برخی تندروها وکندروها ممکن است نظرات خاصی داشته باشند. هم آنها که سوت و کف می زنند که این یک پیروزی مطلق بود اشتباه می کنند و هم آنها که می گویند در مذاکرات کاملا شکست خورده ایم.

به هر حال این یک بده بستان سیاسی بوده است. خوشبختانه با هدایت مقام معظم رهبری، حضور بخشی از مجلس و همکاری شورای عالی امنیت ملی مساله هسته ای جلو رفت و بخشی از نقشه دشمن که به بهانه هسته ای دنبال می شد جمع شد.

این عضو جامعه اسلامی مهندسین درپایان بیان کرد: در بخش فرهنگی توفیق دولت کم بوده و مشکلاتی که در دولت های قبل وجود داشت همچنان پابرجاست . با اینکه نظام اسلامی به لحاظ فرهنگی باید ویژگی خاصی داشته باشد ولی در حال حاضر وضع مطلوب نیست. اوایل انقلاب از نظر فرهنگی تحول عظیمی در کشور به وجود آمده بود و مردم خودشان همدیگر را کنترل می کردند و به هم تذکر می دادند، اما متاسفانه امروز در همه مسائل بی تفاوت شده ایم و به راحتی از کنار مشلات فرهنگی می گذریم.

انتهای پیام

کد N907739