ترکیه درباره "قربانیان غیرنظامی" حملات هوایی اخیر ارتش تحقیق می‌کند

وزارت خارجه ترکیه اعلام کرد که گزارش‌ها در مورد مرگ غیرنظامیان در روستای کردنشین شمال عراق را بررسی می‌کند. این در حالی است که رسانه‌های کردی "مرگ غیرنظامیان" در حمله جنگنده‌های ترکیه را "قتل عام" خوانده‌اند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از سایت دویچه وله، وزارت خارجه ترکیه اعلام کرد، در مورد کشته‌شدن غیرنظامیان در حملات جنگنده‌های ترکیه به شمال عراق تحقیق می‌کند.

در حمله شامگاه شنبه هواپیماهای ترکیه به مواضع حزب کارگران کردستان (پ‌ک‌ک) در شمال عراق ۹ غیرنظامی جان خود را از دست داده‌اند.

در بیانیه وزارت خارجه ترکیه از گزارش‌های "نگران‌کننده" در مورد کشته‌ شدن غیرنظامیان سخن به میان آمده است.

بر این اساس، ترکیه با همکاری اقلیم کردستان عراق به اتهام‌ها در این مورد رسیدگی می‌کند.

رسانه‌های کردزبان حملات یادشده را "قتل عام" خوانده بودند.

بنا بر اعلام وزارت خارجه ترکیه، در محلی که بامداد شنبه به آن حمله شده اعضای ارشد حزب کارگران کردستان حضور داشته‌اند و نهادهای اطلاعاتی - امنیتی پیشتر گفته بودند که غیرنظامیان در این محل ساکن نیستند.

این وزارتخانه همزمان حزب کارگران کردستان را به استفاده از غیرنظامیان به عنوان سپر انسانی متهم کرده است.

ترکیه از حدود یک هفته پیش – پس از حمله تروریستی به شهر سوروچ – بمباران مواضع تروریست‌های داعش در شمال سوریه را آغاز کرد.

آنکارا پس از حمله تروریستی به دو مأمور پلیس این کشور همچنین مواضع پ‌ک‌ک در شمال عراق را نیز زیر آتش گرفت. حزب کارگران کردستان با داعش در جنگ است.

در حملات هوایی جنگنده‌های ترکیه تا کنون حدود ۲۶۰ عضو پ‌ک‌ک کشته شده‌اند. حکومت اقلیم کردستان عراق روز شنبه از اعضای پ‌ک‌ک خواست برای پیشگیری از مرگ غیرنظامیان، شمال عراق را ترک کنند.

انتهای پیام

کد N907554