عضومجمع روحانیون مبارز:

دولت با نمره عالی در سیاست خارجی توقعات را بالا برده است

سیاسی

یک عضو مجمع روحانیون مبارزه اعتقاد دارد که نمره دولت یازدهم در سیاست خارجی عالی بوده و به همین دلیل در سایر حوزه‌ها نیز توقع را بالا برده است.

حجت‌الاسلام و المسلمین محمد مقدم درگفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، درارزیابی از کارنامه دو ساله دولت یازدهم اظهار کرد: در کل کارنامه دولت قابل قبول است هر چند باید بخش‌های مختلف را از هم تفکیک کرد. در بخش سیاست خارجی دولت دو سال تمام تلاش و پیگیری مداوم کرد تا خوشبختانه مساله هسته‌ای را از یک بحران انباشت شده بیرون بیاورد و به یک توافق بلند مدت برساند که این کار بزرگی بود.

وی اضافه کرد:‌بخش بزرگی از انرژی دستگاه دیپیلماسی در مساله هسته‌ای صرف شد، البته در عرصه‌های دیگر سیاست خارجی دست کم دولت توانست اطمینان را نسبت به ایران به وجود بیاورد و به سمت تنش زدایی برود ونگاه خوش بینانه‌ای نسبت به ایران ایجاد کند. در کل دولت در سیاست خارجی نمره عالی می‌گیرد و به همین دلیل توقعات را بالا برده است و انتظار می‌رود در سایر حوزه‌ها نیز به همین ترتیب نمره عالی را به دست بیاورد.

مقدم با بیان اینکه باید عمده ترین مساله دولت دربخش اجتماعی سیاسی باشد، گفت: اگر چه دولت تلاش می‌کند جامعه را از فضای بسته گذشته بیرون بیاورد اما شاید دراین زمینه هنوز جای کار وجود دارد. امیدواریم همانطور که در سیاست خارجی دولت توانست با چانه زدن، گفت و گو و لابی کردن ایران را از این بحران بین‌المللی بیرون بیاورد و به راه حل دست یابد، در سیاست داخلی هم فضا را به سمت گفت و گو بکشاند.

وی افزود: می‌توان با گفت و گو پیچیدگی‌ها را حل کرد و برای مسائل سیاسی – اجتماعی داخل کشور راه حل پیدا کرد. شاید این عرصه بتواندنقطه ضعفی برای دولت باشد. من دولت را در این زمینه مقداری کم توجه می‌بینم و می‌توان توجه بیشتری نسبت به برخی آزاد‌ی‌های اجتماعی و برخوردها نشان داد؛ چرا که اینها سکوی پرش جامعه مدنی هستند.

این عضو مجمع روحانیون مبارز در ادامه به مسائل اقتصادی اشاره کرد و یاد آور شد: بخش زیادی از مشکلات اقتصادی به تحریم‌ها باز می‌گشت که از این به بعد دولت می‌تواند با مدیریت وبرنامه ریزی به موفقیت امیدار باشد. ضمن اینکه دولت در این مدت توانست تورم را مهار کند و برخی زیر ساخت‌ها و برنامه‌های اقتصاد را شکل دهد. امیدوارم دولت با وجود نیروهای کارآمد خود بتواند در رفع نابسامانی‌های اقتصادی دردوران پسا تحریم موفق باشد و کشور را به سمت آینده‌ای درخشان و مولد برد.

وی همچنین درباره‌ی مباحث فرهنگی بیان کرد:‌دولت در سیاست کلی و با حضور برخی متولیان عرصه فرهنگ شاخص‌هایی دارد وتلاش خود را می‌کند اما باید توجه کرد که موانعی پیش روی دولت است و این موانع با گفت و گو در بخش سیاسی – اجتماعی رفع می‌شوند. عزیزان کار را می‌شناسند ومشکلات را می‌دانند.

مقدم در پایان اظهار کرد‌: ایجاد وفاق، همدلی و همبستگی از نکات مهمی است که باید به خصوص در سال همدلی همزمانی به آن توجه ویژه شود؛ چرا که اگر دل‌ها به هم نزدیک باشد و در داخل همبستگی به وجود بیاید می‌توانیم امیدوار باشیم که بر قله‌های موفقیت بایستیم.

انتهای پیام

کد N907516