با انتقاد از عملکرد ائتلاف ضد داعش؛

الزعبی: شرط همکاری برای مبارزه با تروریسم تغییر در سیاست برخی کشورها است

سوريه

وزیر اطلاع رسانی سوریه شرط همکاری منطقه‌ای و بین‌المللی برای رویارویی با تروریسم را تغییر در مواضع و سیاست‌های برخی کشورها دانست.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، به نقل از خبرگزاری رسمی سوریه(سانا)، عمران الزعبی، وزیر اطلاع رسانی سوریه در سخنانی اعلام کرد: وجود هماهنگی و همکاری منطقه‌ای و بین‌المللی برای رویارویی با تروریسم نیازمند این است که در وهله اول برخی کشورها مواضع و سیاست‌های خود را تغییر دهند.

وی همچنین تاکید کرد که ائتلاف ضد داعش به رهبری آمریکا در مبارزه با تروریسم به شیوه "گزینشی" عمل می‌کند.

الزعبی در این سخنان گفت:اظهارات زیادی درباره همکاری گسترده منطقه‌ای و بین المللی در مبارزه با تروریسم وجود دارد که این مساله در وهله اول تغییر در سیاست‌ برخی کشورها را می‌طلبد همچنان که باید تصمیمات سرنوشت سازی از سوی برخی کشورها که احساس می‌کنند در معرض خطر تروریسم هستند اتخاذ شود.

روسیه اخیرا طرحی را برای تشکیل ائتلافی منطقه‌ای با حضور نظام سوریه برای ریشه کن کردن تروریسم ارائه کرده است.

الزعبی خاطر نشان کرد: مهره اصلی در مبارزه با تروریسم ارتش و هر عامل یا عنصر دیگری است که به ارتش برای رویارویی با تروریسم کمک می‌کند و هیچ چیز نمی‌تواند جایگزین آن شود.

درخصوص عملکرد ائتلاف ضد داعش نیز الزعبی گفت: هنوز ثابت نشده که این ائتلاف براساس نامی که برایش انتخاب شده عمل می‌کند؛ چرا که عملکرد این ائتلاف گزینشی است و گروهی دیگر از تروریست‌ها را هدف قرار می‌دهد و مناطق دیگری را جز منطقه درگیر هدف می‌گیرد.

آمریکا و هم پیمانانش از جمله چند کشور عربی در قالب ائتلاف ضد داعش از سپتامبر گذشته حملاتی را علیه داعش در سوریه و عراق آغاز کرده‌اند.

انتهای پیام

کد N907455