معاون بین‌الملل حوزه علمیه قم:

به هیچ‌کدام از سازمان‌های بین‌المللی نمی‌توان اعتماد کرد

حوزه علميه,تروريسم,شهدای ترور

معاون امور بین‌الملل حوزه علمیه قم گفت: دنیای استکبار تصمیم دارد، مغزهای جهان اسلام را از بین ببرد تا روند فعالیت جریان‌های فرهنگی و سیاسی عمومی امت اسلامی را متوقف کند.

معاون امور بین‌الملل حوزه علمیه قم گفت: دنیای استکبار تصمیم دارد، مغزهای جهان اسلام را از بین ببرد تا روند فعالیت جریان‌های فرهنگی و سیاسی عمومی امت اسلامی را متوقف کند.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمدحسن زمانی اظهار بیان کرد:‌ با توجه به اینکه موفقیت و پیشرفت امت اسلامی در گرو رهبران آگاه و شجاع آن است از این رو با حذف این رهبران فکری، طبیعتا امت اسلامی نیز از بین خواهد رفت، لذا دنیای استکبار تصمیم دارد، مغزهای جهان اسلام را از بین ببرد تا روند فعالیت جریان‌های فرهنگی و سیاسی عمومی امت اسلامی را متوقف کند.

وی ادامه داد: ریشه مدیریت ترور و کشتار از اتاق فکر کشورهای استکباری، غربی و صهیونیستی است و گروه‌های انحرافی موسوم به گروه‌های اسلامی تنها بازی‌خوردگان آن‌ها هستند از این رو معتقدم این موضوع باید افشا شود تا دنیای اسلام متوجه شود این اتفاقات یک درگیری داخلی نیست بلکه نبردی بین اسلام و کفر است و این موضوع باید در قالب هر روشی از جمله برگزاری کنگره‌ها به گوش کشورهای اسلامی برسد.

معاون امور بین‌الملل حوزه علمیه قم درباره نقش و عملکرد سازمان‌های بین‌المللی در قبال مسئله تروریسم اظهار کرد: به هیچ کدام از سازمان‌های بین‌المللی نمی‌توان اعتماد کرد و دلبسته اقدامات آن‌ها شد اما با این وجود باید از ظرفیت همه این سازمان‌ها استفاده کرد چرا که امکان بهره‌گیری از آن‌ها وجود دارد. البته این در حالی است که متاسفانه هنوز از طرف کشور ما اقدامی شکل نگرفته است و دشمنان ما و جریان‌های انحرافی با ده‌ها برابر ظرفیت از نهادهای بین‌المللی استفاده می‌کنند.

وی در مورد نقش کشورهای عربی در مواجهه با جریان‌های تکفیری نیز گفت: برخی از کشورهای منطقه اگر چه به طور ذاتی به گسترش جریان‌های تکفیری تمایلی ندارند اما به دلیل پیشگیری از بیداری ملت‌های مسلمان و جلوگیری از گسترش مقاومت و گفتمان انقلاب اسلامی، راهی جز حمایت از این جریان‌های تندرو و تکفیری ندارند.

زمانی افزود: متاسفانه کشورهای منطقه هنوز نتوانسته‌اند و یا نخواسته‌اند خطر گروه‌های تکفیری را درک کنند و به همین دلیل بنده همگرایی خاصی در منطقه نسبت به این موضوع مشاهده نمی‌کنم اما امید آن می‌رود گسترش فعالیت‌ها، روابط بین‌المللی و دیپلماسی قوی فرهنگی از سوی ایران بتواند زمینه‌ساز هماهنگی بیشتر در بین دولت‌های منطقه باشد.

وی درخصوص دلیل تفکیک تروریسم خوب از بد از سوی غربی‌ها گفت: آن‌ها معتقدند اگر تروریسم منجر به از بین‌بردن جریان‌های مخالف‌شان شود، خوب است و اگر به عنوان تهدید در مقابل منافع‌شان شناخته شود، بد است اما این موضع هیچ‌گاه منطقی نیست و آمریکا و رژیم صهیونیستی تا به امروز سردمداران ترور و کشتار در جهان بودند.

معاون امور بین‌الملل حوزه علمیه قم در خصوص برگزاری دومین کنگره بین‌المللی 17000 شهید ترور تصریح کرد: برای هیچ‌کس قابل قبول نیست که ایران 17000 قربانی ترور داشته باشد.

وی افزود: پیشنهاد می‌کنم این آمار قابل تامل حداقل برای تنویر افکار عمومی در داخل کشور، مستندسازی شود تا نشان داده شود و مردم با چشم خود این آمار را ببینند، هم‌چنین این آمار را می‌توان در قالب روش‌های مختلف رسانه‌ای به دنیا منعکس کرد که یکی از آن‌ها برگزاری کنگره بین‌المللی شهدای ترور است.

انتهای پیام

کد N907289