تمایل ارتش پاکستان برای توسعه روابط نظامی با روسیه

نیروهای ارتش پاکستان که در مسابقات ارتش‌های جهان در روسیه شرکت کرده‌اند، تحت تاثیر توانمندی‌های ارتش روسیه قرار گرفته و خواهان گسترش همکاری‌های نظامی- دفاعی با مسکو شدند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، اعضای ارتش پاکستان در حال حاضر به روسیه رفته‌اند تا در بازی‌های ارتش‌های جهان شرکت کنند. "محمد اسلم ندیم" از فرماندهان ارشد ارتش پاکستان گفت که سربازان روسیه کاملا حرفه‌ای هستند و وی تحت تاثیر توانمندی‌های آنها قرار گرفته است.

وی افزود: نیروهای مسلح هر دو کشور چیزهای زیادی برای آموختن از یکدیگر دارند. من با پرسنل نظامی در مسکودیدار کرده و متوجه شدم که آنها در آمادگی بالایی به سر می‌برند. ندیم همچنین روابط میان روسیه و پاکستان را ستود خصوصا در بخش‌های نظامی و فناوری.

روسیه به دنبال آن است تا روابط نظامی خود را با کشورهای مختلف شرکت کننده در مسابقات گسترش دهد.

از سوی دیگر "سرگئی شویگو"، وزیر دفاع روسیه گفت که مسکو آماده ارتقای مناسبات دو جانبه و توسعه همکاری دفاعی با آنگولا است. به گفته وی نیروهای مسلح آنگولا می‌تواند امنیت در آفریقای مرکزی را تضمین کند و روسیه آماده است تا برای ارتقای مهارت‌های حرفه‌ای آنها کمک کند.

مصر کشور دیگری است که روسیه مایل به افزایش همکاری‌ها با آن است. وابسته دفاعی سفارت مصر گفت: ما باور داریم که حضور ما در بازی‌های امسال می‌تواند همکاری نظامی دوجانبه با روسیه را تقویت کرده و ارتقا دهد.

اولین دوره بازی‌های ارتش‌های جهان اول اوت در روسیه آغاز شد و 15 اوت به پایان می‌رسد. این رقابت گسترده با حضور بیش از 2000 نظامی از 17 کشور جهان برگزار می‌شود.

تیم‌های آنها مهارت‌های خود را در 14 رقابت به نمایش خواهند گذاشت.

انتهای پیام

کد N907283