هنیه: مقاومت تنها راه پایان دادن به تعرض‌های صهیونیست‌هاست

سیاسی

نائب رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) تاکید کرد که تنها راه پایان دادن به تعرض‌های شهرک‌نشینان صهیونیست در کرانه باختری، توقف همکاری امنیتی تشکیلات خودگردان با رژیم صهیونیستی و باز گذاشتن دست مقاومت برای مقابله با تجاوزات صهیونیست‌ها است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اسماعیل هنیه، نائب رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) در گفت‌وگو با شبکه ماهوار‌ای الاقصی ضمن اشاره به توانمندی ساکنان کرانه باختری برای مقابله با اشغالگران، تصریح کرد: کسانی که کرانه باختری را به آتش کشیده اند، به زودی خود در این آتش خواهند سوخت.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی فلسطین، هنیه تمامی فلسطینیان را به ایجاد نگرش ملی واحد و تقویت مقاومت برای مقابله با تعرض‌های صهیونیست‌ها فراخواند.

از سوی دیگر، اسماعیل هنیه تغییرات اخیر در کابینه دولت توافق ملی را نقض صریح اجماع و توافق ملی و اقدامی خودسرانه از سوی محمود عباس خواند.

این در حالی است که حماس قبلا مخالفت خود با هرگونه تغییر در کابینه دولت وفاق ملی بدون موافقت و مشورت دیگر گروه های فلسطینی را اعلام و تاکید کرده بود که این نقض صریح توافقنامه آشتی ملی به شمار می رود.

صلاح بردویل، یکی از رهبران حماس اظهار داشت که دولت کنونی با توافق تمامی گروه های فلسطینی تشکیل شده و هرگونه تغییر در کابینه این دولت باید همان گونه با توافق تمامی طرف‌ها انجام گیرد و آنچه اکنون رخ داده، نقض صریح توافقنامه آشتی ملی و اجماع ملی فلسطینیان به شمار می‌رود.

محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین پنج‌شنبه گذشته از ایجاد تغییراتی در کابینه دولت توافق ملی خبر داد.

انتهای پیام

کد N907165