۰
یک استاد دانشگاه:

به فضاهای مجازی به چشم فرصت نگاه شود

  • ۱۱بازدید
  • ۰ رای
  • ۰ دیدگاه
فضای مجازی

مسئول نهاد نمایندگی ولی‌فقیه در دانشگاه آزاد رودهن گفت: ما باید از فضاهای مجازی برای نشر مبانی اسلام و نظام بهره ببریم و نباید صحنه را خالی کنیم تا بیگانگان دیدگاه‌های غلط خود را به خورد جوانان جامعه بدهند.

حجت‌الاسلام والمسلمین محمدابراهیم سراج در گفت‌وگو با خبرنگار دین و اندیشه خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با اشاره به این‌که «فضای مجازی در وهله اول یک تهدید محسوب می‌شود» اظهار کرد: این ما هستیم که باید به این فضا به چشم یک فرصت بنگریم و از آن برای خنثی کردن تبلیغات منفی که در شبکه‌های اجتماعی علیه اسلام و نظام انجام می‌شود بهره ببریم.

وی گفت: ما از این فضا‌ها می‌توانیم برای نشر مبانی اسلام و نظام بهره ببریم و نباید صحنه را خالی کنیم که طرف مقابل هر مطلبی را که خواست بگوید و دیدگاه‌های غلط خودشان را به خورد جوانان جامعه بدهد. اگر این صحنه‌ها خالی شود این فضا‌ها قطعا بدون تهدید نیستند و به یک بحران برای ما تبدیل می‌شود.

این استاد دانشگاه خاطرنشان کرد: برای بهتر شدن فضاهای مجازی نیروهای ارزشی باید در این فضاها حضور داشته باشند و نباید این صحنه را ترک کنند. به شرط اینکه بدانند خودشان آسیب نمی‌پذیرند و آمادگی‌های لازم را برای حضور در این فضاها دارند، چون برخی در شروع خوب و با نیت خوب هم می‌آیند ولی گاهی خودشان هضم در قضیه می‌شوند.

وی ادامه داد: افرادی که وارد این فضاها می‌شوند باید آمادگی لازم را از نظر علمی و فکری، ایمانی و دینی داشته باشند و در عین حال افراد باید پاسخ‌های عالمانه به مطالب نادرست بدهند و سعه صدر هم داشته باشند.

سراج افزود: بنابراین رکن اساسی حضور در فضای مجازی فعالیت نیروهای ارزشی به شرط داشتن آمادگی لازم و ایمان است افراد باید در برابر نشر اکاذیب و شایعات پاسخ عالمانه با سعه صدر بدهند و به هیچ عنوان نباید به یکدیگر توهین کنیم و اگر به این موارد توجه شود به شیوه فرهنگ سازی اسلامی در فضای مجازی می‌رسیم.

انتهای پیام

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.