تحولات سوریه؛

اعدام ۱۰ نفر توسط جبهه النصره در حلب/ الحسکه تبدیل به شهر امن شد

سیاسی

اعدام ۱۰ نفر توسط گروهک تروریستی جبهه النصره (شاخه القاعده در سوریه) و تبدیل الحسکه به شهر امن توسط ارتش سوریه ویگان های مدافع خلق از جمله تحولات امنیتی سوریه است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از منابع عربی، دیده بان حقوق بشر سوریه اعلام کرد گروهک تروریستی جبهه النصره ۱۰ نفر را به اتهامات واهی اعدام کرد. طبق اعلام دیده بان حقوق بشر سوریه، اعدام با شلیک مستقیم گلوله انجام گرفته و سپس اجساد افراد به مکان نامعلومی منتقل شده است.

خبر دیگر اینکه ارتش سوریه و یگان های مدافع خلق کُرد اعلام کردند الحسکه بعد از بیرون راندن تروریست های داعش از آن، به طول کامل تبدیل به شهری امن شده است.

همچنین ارتش سوریه به عملیات نظامی گسترده در «سهل الغاب» و «ریف غربی ادلب» ادامه داد و برخی مناطق و شهرک ها را تحت کنترل خود درآورد. یک منبع نظامی گفته است که این عملیات تا باز پس گیری کامل «جسر الشغور» متوقف نخواهد شد.

در همین حال نیروهای ارتش سوریه توانستند «مرج الزهور» و «تل أعور» واقع در ریف ادلب را بعد از درگیری با تروریست های مسلح بازپس گیرند. بالگردهای ارتش سوریه همچنین پایگاه های عناصر مسلح در «الزبدانی» و روستای «وادی بردی» را هدف قرار دادند.